Вклонімося пам‘яті полеглих, вшануємо подвиг живих. У Кривому Розі зустрілися з колишніми в‘язнями концтаборів

ПАМ'ЯТЬ
12.04.24 - 10:16

11 квітня 1945 року  війська союзників увійшли до найбільшого  табору нацистів  «Бухенвальд».  Перед цим знесилені, але нескорені бранці підняли у таборі потужне повстання. У Кривому Розі зараз мешкає понад 130 чоловік, які пройшли через пекло таборів смерті Озаричі, Фольксздейче №132, Шанце Вуазен та інших.

У Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів голова Ради оборони міста Олександр Вілкул поспілкувався з криворіжцями, які пройшли через концентраційні табори Другої світової.

 

«У Кривому Розі збережені всі соціальні програми, у тому числі, для ветеранів як Другої світової, так і українсько-російської війни, в’язнів концтаборів, чорнобильців, афганців та багатьох інших категорій», - розповів очільник Ради.

 

Попри усі труднощі, у місті зберігається безкоштовний проїзд для всіх мешканців, найменш захищені категорії криворіжців отримують безкоштовні продуктові набори. Навіть у такий складний воєнний час працює муніципальний проєкт «Соціальне таксі».

 

«Ми цінуємо ваш подвиг, вчимося у вас долати будь-які труднощі. Ніхто не міг уявити, що вам доведеться пережити ще одну війну. Але, перемога буде за нами. Ви навчаєте нас, як вистояти, витримати та перемогти!», - підкреслив у розмові Олександр Вілкул.

У Кривому Розі більше 10 років діє одна з найбільших в Україні - муніципальна програма соціального захисту мешканців. І навіть в умовах воєнного стану не припинено та не скасовано жодної із міських виплат. А це - 50 різних видів матеріальної допомоги з міського бюджету, пільг і компенсацій, які отримують ветерани, військовослужбовці, воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, родини, які виховують дітей з інвалідністю та багато інших категорій. В’язням концтаборів  також надається матеріальна допомога та підтримка. У 2024 році на комплексні соціальні програми підтримки криворіжців спрямують близько 570 млн грн.

 

Міським коштом  колишнім бранцям нацистів виплачується одноразова допомога у розмірі 1000 грн, видаються безкоштовні набори.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: