Вода в кранах мешканців Кривого Рогу – безпечна, повідомляє Держпродспоживслужба

ВАЖЛИВО
26.07.23 - 16:56

Питання питного водопостачання завжди є пріоритетним для Держпродспоживслужби. Зараз воно стало більш актуальним через руйнацію греблі Каховської ГЕС. Якої якості сьогодні вода в наших кранах і яких заходів вживають задля виправлення ситуації, що склалася, – в коментарі начальника Криворізького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровської області Валерія Барабаша.

Майже два місяці у Кривому Розі запроваджено обмежувальний режим води.  Економити питну воду доводиться, як промисловим підприємствам, так і об‘єктам бізнесу та пересічним громадянам. В місті реалізується ряд проєктів, направлених на відновлення водопостачання з Південного водосховища. Декілька з них вже в дії. Так, вода з Кресівського водосховища частково надходить до Південного. Так само вода і з річки Інгулець потрапляє до Південного.

 

За словами Валерія Барабаша, необхідно розуміти, що на якість води у кінцевого споживача безпосередньо в крані впливають декілька основних факторів. Це, перш за все, якість води з джерела водопостачання, існуюча технологія водопідготовки, а також стан розвідної мережі.

 

Наразі відбувається зміна якості води безпосередньо у джерелі водопостачання. Раніше до нас надходила дніпровська вода, зараз – кресівська та інгулецька.

 

Радушанський водопровідний комплекс свого часу був спроєктований і розрахований на показники якості води саме з Дніпра.

 

На сьогодні виробництво води водоканалом відбувається відповідно до затверджених та погоджених з Держпродспоживслужбою технологічних регламентів.

 

Підприємством ведеться постійний моніторинг, відомчий лабораторний контроль за якістю води, що виготовляється.

 

Крім того, державний контроль відбувається на замовлення Держпродспоживслужби і виконується спеціалізованими акредитованими лабораторіями Криворізького відділу контролю та профілактики захворювань.

 

"Констатуємо, що на сьогодні вода, що виготовляється у Кривому Розі, є безпечною. При цьому необхідно не забувати про третій чинник – стан розвідної мережі. Великий відсоток якої, і це на сьогодні не секрет, є замартизованим. Додаємо до цього велику кількість аварійних ситуацій, неритмічну подачу питної води до об‘єктів, а також літню спеку. Через це Держпродспожислужба, задля мінімізації певних ризиків та профілактики епідемічних ускладнень, звертається до мешканців міста з проханням: для питних потреб використовувати тільки  бутильовану  і фасовану питну воду. Або воду після додаткового очищення. Йдеться про використання фільтруючих побутових елементів в побуті. Звичайно, за необхідно за умови своєчасного технічного обслуговування та вчасної заміни фільтрів. Якщо такої можливості немає, воду слід відстоювати і кип‘ятити. В торговельній мережі на сьогодні доступні дезінфікуючи препарати, які також можливо використовувати в побуті, відповідно до інструкцій виробника. Стосовно накопичення і зберігання питаної води, то ми б радили зберігати воду в призначених для зберігання харчових продуктів ємностях. В торговельній мережі такі ємності  мають супроводжуватись висновками санепідстанції і відповідним маркуванням і супроводжувальними документами. Зберігати ємності з питною водою необхідно у темному, прохолодному місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені", - наголосив Валерій Барабаш. 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: