"Вона так гарна, а проте... Так нещаслива, стільки лиха". До дня народження Івана Франка актори запустили флешмоб

КУЛЬТУРА
27.08.19 - 11:26

Сьогодні народився Іван Якович Франко - видатний український письменник, поет, публіцист, громадський і політичний діяч.

Упродовж своєї більш ніж 40-літньої творчої активності Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний учений — літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст і філософ.

Його творчий доробок, писаний українською (більшість текстів), польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів.

Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами з'явилося понад 220 видань, у тому числі більш ніж 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів.

Він був одним із перших професійних українських письменників, який заробляв на життя літературною працею.

 

До дня народження Івана Франка знімальна група історичного екшену "Захар Беркут", знятого за мотивами однойменної повісті Франка, влаштувала флешмоб.

 

Українські й іноземні актори, а також режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв записали на відео вірш великого поета "Моя любов".

 

Як ми писали, стрічка «Захар Беркут», за мотивами однойменної повісті Івана Франка, розповідає про події 1241 року: монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі місцеві мисливці брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.

 

Зйомки стрічки відбувалися торік у Синевірській Поляні на Закарпатті. Бюджет картини склав 75 млн гривень. До команди проекту приєдналися американські кінематографісти.

Стрічка вийде в широкий прокат 10 жовтня 2019 року. 

 

Відео - нижче.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: