Восьме диво світу - Свята Софія у Стамбулі - заговорила українською

ЦІКАВО
18.04.19 - 11:56

Генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман та працівники Генконсульства відвідали собор Святої Софії, де з'явився аудіогід українською мовою.

Про це повідомляють на сторінці Генконсульства у Фейсбук.

 

Відтепер велична Ayasofya Müzesi у Стамбулі говорить українською, тож перебуваючи у одній із найвідоміших туристичних місцин Туреччини, українці зможуть почути її історію рідною мовою.

 

Робота зі створення українського аудіогіда розпочалася більше півроку тому.

«Генконсульство звернулося до Guide-UA, і ми разом з Посольством України в Турецькій Республіці розпочали роботу з турецькими партнерами над включенням української в перелік мов, якими звучать аудіоекскурсії у Святій Софії.

Професіонали з Guide-UA зробили переклад, і аудіогід Ayasofya в новому туристичному сезоні зазвучав українською!» - йдеться у повідомленні.

 

У Генконсульстві висловили подяку турецьким колегам та волонтерам, які підтримали цю ідею і допомогли зробити Стамбул ще цікавішим для україномовних туристів.

«Обіцяємо не зупинятися на цьому, працюємо над тим, щоб української мови в Туреччині і, зокрема в туристичному Стамбулі, було більше», - запевнили у Генконсульстві.

 

Софійський собор (Ая-Софія) - одна з найвеличніших пам'яток візантійської архітектури, що збереглись донині; символ «золотої доби» Візантійської імперії та один із символів сучасного Стамбула.

Собор розташований в історичному центрі міста в районі Султанахмет і діє як музей.

Висота Софійського собору - 55 метрів, діаметр бані - 31 метр. Понад тисячу років Софійський собор у Константинополі залишався найбільшим храмом у християнському світі, до будівництва Собору Святого Петра у Римі.

1985 року храм занесений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО та називається «восьмим дивом світу».

 

Нагадаємо, у січні в Туреччині з усипальниці Роксолани прибрали слова про її "російське" походження і додали про справжнє, українське.

 

«Поступово відновлюємо історичну правду: на звернення Посольства турецька сторона вилучила текст напису про нібито російське походження дружини султана Сулеймана Першого Роксолани біля її усипальниці в мечеті Сулейманіє (друга за величиною мечеть Стамбула)», - написали у повідомленні дипустанови на Facebook.

Посольство уточнило, що тепер в усипальниці позначено, що Роксолана родом із українського Рогатина.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: