Вранці у Гданцівському парку традиційно вшанували пам'ять героїв-решетняківців

ПАМ'ЯТЬ
17.09.21 - 9:17

Сьогодні, за давньою традицією, педагоги та учні криворізької школи №15, її колишні випускники, представники ветеранських організацій та громадськість вшанували пам'ять підпільників-решетняківців.

Учасники пам'ятного заходу завітали до парку імені Мершавцева (Гданцівського), де встановлено меморіал розстріляній нацистами групі Миколи Решетняка. 

 

Школа №15 багато років шанує й зберігає пам'ять про своїх героїв, з честю носить ім'я Миколи Решетняка. Цього пам'ятного дня діти й учителі влаштовують символічні театралізовані дійства, покладання квітів.

 

Підпільна комсомольсько-молодіжна організація Миколи Решетняка - антифашистська група, утворена з учнів криворізької середньої школи № 15. Вона діяла в Кривому Розі в 1941-1943 роках.

15 серпня 1941 року німецькими військами був захоплений Кривий Ріг. На окупованих територіях залишилося багато жителів, які не встигли евакуюватися разом з радянськими військами і евакуйованими підприємствами. На окупованій території залишився й Микола Решетняк, учень криворізької середньої школи № 15. З перших місяців окупації 16-річний юнак організував навколо себе групу шкільних друзів у складі семи осіб. Організація займалася прийомом по радіо і поширенням інформації з фронтів, написанням і розклеюванням листівок, виведенням з ладу рацій у німецьких радіомайстернях. До складу групи входили: організатор і керівник Микола Решетняк, Груня Романова, Олексій Щербак, Микола Ходич, Анатолій Жовтуха, Люба Малорай і Михайло Демченко.

 

Вранці 17 вересня 1943 року засуджених привезли до місця розстрілу. Після вбивства тіла розстріляних повантажили на підводи і повезли на звалище за криворізьким кладовищем, де були вириті ями. Груня Романова була важко поранена і її, ще живу, закопали разом з її вбитими товаришами. Коли в лютому 1944 року Кривий Ріг був звільнений, рештки розстріляних підпільників урочисто перепоховали в парку, який був названий Комсомольським.

 

Над братською могилою встановлено пам'ятник роботи Олександра Васякіна - скульптурна композиція п'яти комсомольців у момент розстрілу.

 

Сьогодні вранці учасники заходу запалили у парку поминальні лампадки й поклали квіти до могили героїв. 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: