Все під контролем. У Кривому Розі є і фонд ліжок, і запаси всього необхідного для боротьби з Covid-19

ЗДОРОВ'Я
19.10.20 - 14:20

Як ми писали, державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила епідемічне зонування України. 

З 19 жовтня, як і вся Дніпропетровська та багато інших областей, Кривий Ріг потрапляє до «помаранчевої» зони карантину. 

«Ми спостерігаємо, що кількість хворих по країні росте, але у Кривому Розі ми добре підготовлені. Лікарні забезпечені необхідними дезінфікувальними засобами, препаратами, засобами індивідуального захисту, необхідними ліками. У нас навіть створено резерв на два місяці вперед, якщо буде потрібно. У всіх визначених госпітальних базах першої черги вистачає ліжок та дихального обладнання для пацієнтів з коронавірусом», - відзначив Костянтин Мурашко, начальник міського управління охорони здоров'я.

 

Місто Дніпро перебуває в помаранчевій зоні вже два тижні. Показники по Кривому Рогу були більш сприятливі, але з 19 жовтня нас теж перевели до «помаранчевої» епідзони. 

 

 

"Відповідно до отриманих вказівок із Києва, ми повинні змінити організацію надання медичної допомоги. Це стосується планових оперативних втручань, планових госпіталізації та розгортання додаткових ліжко-місць. В нашому місті проблем з їх розгортанням, в разі необхідності, не буде», - додав Мурашко.

 

Зараз у закладах охорони здоров’я, які залучені до першої лінії надання допомоги при коронавірусі, проходить лікування 475 хворих, зайнятість ліжок - 75%. У разі необхідності госпітальна база буде розгорнута додатково на 1,5 тисячі ліжок.

 

«У нас є резерв. З боку медиків буде зроблене все необхідне. Ще хотілось би звернути увагу криворіжців та гостей міста на необхідність жорсткого дотримання маскового режиму у громадських місцях», - підкреслив Мурашко.

 

Коштом міського бюджету придбали все необхідне для надання допомоги пацієнтам з пневмоніями, у тому числі викликаними коронавірусною інфекцією. Це дихальне обладнання, апарати ШВЛ, монітори, кисневі концентратори, організована лабораторна діагностика та засоби індивідуального захисту. Все це робиться за рахунок міського бюджету, адже Кривий Ріг нічого не отримував з Національного фонду з боротьби з коронавірусом.

 

 

Закуплені лікарські засоби для лікування хворих у стаціонарі та реактиви для лабораторних досліджень і ЗІЗ. Тільки цих запасів, а вони постійно поповнюються, вистачить ще на 2 місяці.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: