Встановлення лічильників газу криворіжцям є обов'язком ПАТ «Криворіжгаз»! - Верховний Суд України

             Встановлення лічильників газу для населення є обов'язком облгазів – такий вердикт виніс Верховний Суд України за результатами розгляду позову фізичних осіб проти ПАТ «Криворіжгаз», - повідомляє прес-служба суду.

В установлених тарифах на газопостачання були передбачені видатки на встановлення індивідуальних лічильників газу, - нагадала Велика палата Верховного Суду. 

Обов'язок встановлювати індивідуальні прилади обліку природного газу для населення покладено на газорозподільні організації.

«В установлених тарифах на газопостачання були передбачені видатки на встановлення індивідуальних лічильників газу. ПАТ «Криворіжгаз» зобов'язане надавати оплачені позивачами послуги, в тому числі, відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України №3533-VI зобов'язане забезпечити встановлення лічильників газу для населення, яке проживає у квартирах, де газ використовується тільки для приготування їжі, – до 1 січня 2018 року, оскільки розгляд справи по суті завершився до внесення змін щодо строку встановлення лічильників таким споживачам», - сказано в повідомленні.

У суді наголосили, що відмова відповідача встановити індивідуальні лічильники позивачам суперечить вимогам законодавства, а також порушує їхні права як споживачів.

«Саме на суб'єкт господарювання – газорозподільну організацію – покладено обов'язок встановлення лічильників газу для населення, і тільки він (суб'єкт господарювання) повинен вживати заходи з залучення інших джерел фінансування цих робіт. Покладання такого обов'язку на споживачів неправомірне», - резюмували судді ВСУ.

Отже, безоплатно встановити індивідуальні облікові прилади газу для містян ПАТ «Криворіжгаз» зобов'язаний законом!