Виборчі нюанси: криворіжці, які голосуватимуть за межами округу, не обиратимуть мажоритарників

АКТУАЛЬНО
12.06.19 - 9:41

Після указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, 21 липня українці візьмуть участь у позачергових парламентських виборах. Усі, хто має право голосу, повинні завчасно подбати про можливість проголосувати. Особливо це стосується виборців, які хочуть віддати свій голос на дільницях поза межами округу, в якому зареєстровані.

Кожен дієздатний громадянин, який зібрався на вибори, насамперед, має переконатися, що його дані є в Держреєстрі виборців за місцем проживання.

«Перевірити наявність свого імені в реєстрі виборців можна через онлайн сервіс «Кабінет виборця» або звернувшись до відділу Державного реєстру виборців із документом, який підтверджує вашу особу. Це може бути паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України», — пояснює завідуюча відділом Державного реєстру виборців виконкому Інгулецької райради Тетяна Кучерова.

 

Уже з 10-го липня перевірку персональних даних можна здійснити на виборчих дільницях за попередніми списками виборців. Якщо людина побачила в інформації про себе неточність або ж взагалі не виявила в списках — це можна виправити. До відділу реєстру виборців за місцем проживання до 15 липня слід подати заяву та документ, який підтвердить персональні дані. Для зміни місця голосування на цих виборах не потрібні будь-які довідки, лише паспорт або тимчасове посвідчення.

 

Щодо виборів не за місцем реєстрації, тут є нюанс. За змішаною системою під час голосування виборець отримає два бюлетені — у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах. Якщо людина голосуватиме за межами свого округу, обирати зможе лише серед партій і не голосуватиме за депутата-мажоритарника.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: