Вибори під загрозою? Рішення суду про повторне жеребкування партій може зірвати строки виборів

ВАЖЛИВО
05.07.19 - 9:11

Суд зобов'язав ЦВК провести повторне жеребкування партій. Але на сьогодні вже надруковано близько 5 мільйонів виборчих бюлетенів.

Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, яким зобов’язав ЦВК повторно провести жеребкування серед партій для визначення їхніх номерів у виборчому бюлетені.

 

Як передає кореспондент УНІАН, про це голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила на засіданні комісії.

 

За її словами, на сьогодні фактично вже надруковано більше 5 мільйонів бюлетенів.

 

Нагадаємо, 26 червня Центральна виборча комісія визначила порядок розміщення назв політичних партій у виборчому бюлетені для голосування на позачергових парламентських виборах у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Всі партії отримали порядковий номер, за яким вони будуть значитися у виборчому бюлетені в день голосування 21 липня.

 

Порядкові номери партій можуть змінитися, ймовірно, через реєстрацію ЦВК "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі.

 

Аграрна партія вважає, що порушені вимоги закону в частині обов’язкового включення партій до бюлетеня лише за результатами жеребкування
 

Під зривом проведення виборів, тому що потужності поліграфкомбінату «Україна» дозволяють надрукувати всі бюлетені тільки за 22 дні. Бюлетені почали друкувати 2 липня, вже надруковано 5,2 млн штук. 
 

Очікувана вартість виготовлення виборчих бюлетенів становить 281 млн 845 тис. 240 грн. 

 

"Ситуація небезпечна, тому що частина бюлетенів вже надрукована", - підкреслив лідер "Слуги народу" Дмитро Разумков. На це витрачені гроші з бюджету.

 

"Це може призвести до зриву виборів, тому що ці бюлетені потрібно передрукувати, на це необхідно мати додатковий ресурс, який у бюджеті не передбачено", - пояснив Разумков.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: