Вилучені в Кривому Розі через скандал бойові знамена визвольних частин - автентичні. - Експерт

РЕЗОНАНС
26.02.20 - 12:25

На сьогоднішній сесії міської ради радник міського голови Костянтин Павлов повідомив результати експертизи щодо автентичності бойових прапорів, вилучених у 2018 році з криворізького історико-краєзнавчого музею.

 

Нагадаємо, 22 лютого 2018 року на проспекті Миру тривали святкові заходи з нагоди 74-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників.

 

На святковому параді проспектом пройшли військові з червоними знаменами. Через прапори зчинився скандал, його підхопили й поширили ЗМІ, які нагадували про Закон України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки».

 

Між тим, відповідно до закону, ця заборона не поширюється на оригінали бойових знамен.

 

24 лютого 2018 року в ЄРДР внесли дані про кримінальний злочин за ч. 1 ст. 436-1. У справі призначили дві експертизи - мистецтвознавчу і фототехнічну. 

 

І ось до Кривого Рогу, нарешті, надійшли результати цих експертиз.

 

"Надані на дослідження три прапори - 371-го бомбардувального авіаційного полку, 127-го інженерно-саперного батальйону, 1078-го гаубичного артилерійського Криворізького ордена Богдана Хмельницького полку - є автентичними. Стяги належать до культурних цінностей, що мають історичне значення", - йдеться у висновку експертів.

 

Як ми писали, ветерани Кривого Рогу звернулися до президента Зеленського з проханням повернути вилучені реліквії - бойові прапори визволителів нашого міста.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»