Витратили 25 мільярдів, та жодного апарата ШВЛ не купили. Куди пішли «коронавірусні» гроші?

РЕЗОНАНС
02.10.20 - 10:26

Із Фонду з боротьби з коронавірусною інфекцією в Україні не закупили жодного апарата ШВЛ.

Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан в ефірі "Українського радіо".

 

За його даними, всього з Фонду витратили 25 млрд гривень:

 

12,6 млрд гривень - на будівництво доріг і амбулаторій, 

 

9,2 млрд гривень - виплати з безробіття, часткового безробіття, на дітей ФОП, страхові виплати і матеріальна допомога медикам, 

 

2,8 млрд гривень - доплата до зарплати МВС, МОЗ та виконавчої служби, 

 

289 млн гривень - закупівля обладнання, засобів індивідуального захисту.

 

З Фонду боротьби з COVID-19 на будівництво доріг було витрачено 11,3 млрд гривень, а на будівництво і ремонт нових амбулаторій - 1,68 млрд грн. 

 

Ці гроші виділяються різними відомствами - Міністерством інфраструктури та Мінрегіоном відповідно. Доплата працівникам МВС склала 2,4 млрд грн, а підвищення зарплат і доплати медикам - 302,7 млн грн.

«ШВЛ закуповувалися по-іншому, не з ковідного фонду - і меценатами, і державними органами, в тому числі МВС для себе закуповувало. З ковідного фонду ШВЛи на сьогодні не закуплені", - сказав Пацкан.

«ШВЛ ми повинні були закупити, був оголошений тендер на закупівлю 100 апаратів, термін постачання був до 30 жовтня. Перший тендер оголошений 16 липня, провели аукціон - повинні були до 15 вересня закупити 50 апаратів. На нього вийшли шість учасників», - продовжив Пацкан. 

 

За його словами, двоє учасників запропонували товари, які відповідали вимогам, але потім виявилося, що перший постачальник не мав досвіду поставки відповідних товарів, а другий мав випадки невиконання попередніх договорів. Тепер проводиться новий тендер.

 

Раніше Міністерство фінансів України опублікувало дані про те, як витрачалися гроші з "Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою Covid-19" за період з 4 по 11 вересня. Найбільше коштів витратили на будівництво, реконструкцію і ремонт автодоріг державного значення.

 

Джерело - Фокус.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: