Вже у березні мешканці Кривого Рогу почнуть отримувати субсидію «живими» грішми: роз'яснення

ВАЖЛИВО
26.02.19 - 11:21

Вже у березні мешканці Дніпропетровщини почнуть отримувати субсидію «живими» грошима.

У березні в Україні діятимуть нові правила нарахування субсидій, які затвердив Кабмін. Ті, хто оформив держдопомогу у 2018 році, отримуватимуть її «живими» коштами. Про це стало відомо під час прес-конференції у Дніпропетровській облдержадміністрації. 

«Субсидію нараховуватимуть за двома напрямками – їх визначили постановами Кабінету Міністрів України. Різні умови будуть для тих, хто оформив допомогу до кінця 2018 року, і «нових» субсидіантів», – пояснила начальник відділу департаменту соціального захисту населення ДніпроОДА Олександра Довидовська. 

Мешканці Дніпропетровщини, які подали документи у 2018-му, отримають готівку. Субсидію за лютий – з 4 до 25 березня, за березень – у квітні, за квітень – у травні, - наголосила Олександра Довидовська. Пенсіонерам нарахують кошти разом із пенсією. Решта мають звернутися до найближчого відділення Ощадбанку після 12 березня.    

«Ті, хто оформив допомогу у 2019-му, не отримають «живих» коштів. Гроші автоматично перерахують на оплату комунальних послуг. Суму, яку не покриє субсидія, доведеться оплатити самостійно. Про розмір доплати повідомлять смс», – сказала начальник відділу.  

Система направлятиме кошти «за пріоритетом». Першочергово – на оплату послуг теплопостачання, потім – гарячої води, водопостачання та водовідведення, електроенергії, природного газу чи вивезення сміття.   

Ті, хто оформлював субсидію до 2019 року, у травні мають подати документи ще раз, вказавши номер свого мобільного. 

«Така вимога – для перевірки чесності платників. Якщо у людини не буде заборгованості на понад 340 грн, вона й надалі отримуватиме держдопомогу готівкою. Субсидію «живими» коштами боржникам не сплачуватимуть. Гроші автоматично будуть перераховувати на оплату комунальних послуг», – зазначила Олександра Довидовська. 

Отримати субсидію можна з 1 числа наступного після звернення місяця. 
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: