Як кістку кинули! Криворізькі шахтарі не прийняли умови керівництва КЗРК

РЕЗОНАНС
10.09.20 - 15:47

Криворізькі шахтарі не прийняли пропозиції керівництва Криворізького залізорудного комбінату і далі продовжують наполягати на своїх вимогах. Про це повідомив представник страйкарів Володимир Полунін.

"Адміністрація підприємства кинула "кістку" (20% поверхневі і 10% підземні) гірникам, які страйкують. Це не те, чого вимагають гірники. Мінімум 45% на першому етапі підвищення заробітної плати, бо ж вона не підвищувалася близько трьох років", - написав Полунін.

 

Як ми повідомляли, у Кривому Розі зараз тривають перемовини між урядовцями, керівництвом профспілок та адміністрацією КЗРК. Участь у них беруть перша заступниця міністра розвитку економіки Юлія Свириденко, заступник голови Держслужби України з питань праці Ігор Дегнера, нардепи, голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

 

Страйк під землею і на поверхні триває вже восьму добу. За словами Волинця, станом на 10 вересня, під землею перебувають 260 гірників (29 - «Октябрська», 86 - «Родіна», 56 - «Тернівська», 89 - «Гвардійська»). Вони вимагають підвищення заробітної плати, покращення умов праці, перегляду 1-го і 2-го списків шкідливого стажу.

 

Акцію протесту рударів підтримали міська влада Кривого Рогу, за ініціативи мера направивши звернення до Президента, Уряду та Парламенту з вимогою втрутитись у ситуацію і стати на захист прав трудящих Кривбасу. У відповідь, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив губернаторові нашої області організувати діалог між керівництвом КЗРК та шахтарями, примирити сторони конфлікту та дійти порозуміння.

 

Нагадаємо, ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» - найбільше приватне підприємство України з видобутку залізної руди підземним способом. КЗРК у рівних частинах належить групам "Приват" Ігоря Коломойського та "Метінвест" Ріната Ахметова. Детальніше про протестну акцію гірників Кривбасу та їхні вимоги ми писали тут.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: