Як спорт впливає на геморой: які вправи можна робити?

РЕКЛАМА
10.07.24 - 14:47

Геморой - захворювання, коли відбувається варикозне розширення вен прямої кишки й анального каналу, що призводить до утворення гемороїдальних вузлів. Вони можуть бути внутрішніми (під слизовою оболонкою прямої кишки) або зовнішніми (під шкірою навколо заднього проходу).

Сучасна оперативна проктологія застосовує на практиці малоінвазивні методики для лікування проктологічних захворювань, зокрема й геморою. Багатьох пацієнтів цікавить, як тренуватися при геморої, і з цим питанням слід ознайомитися докладніше.

 

Заняття спортом при геморої: вплив на організм

 

Симптоми - свербіж та печіння в ділянці заднього проходу, біль (особливо під час дефекації), відчуття неповного випорожнення кишківника, кровотеча із заднього проходу, випадання гемороїдальних вузлів тощо.

Сидячий спосіб життя та недостатня фізична активність можуть сприяти розвитку цього захворювання. Тому можна займатися спортом з гемороєм, що покращує кровообіг, зміцнює м'язи тазового дна та зменшує ризик закрепів.

 

Рекомендовані вправи для людей з гемороєм

 

Перелік вправ для людей з гемороєм:

 

1. Вправи для тазового дна. Вправа Кегеля - стискають м'язи тазового дна (як при спробі зупинити потік сечі). Затримуються на кілька секунд, а потім розслабляються, повторюють 10-15 разів у 3 підходи.

 

"Ліфт" - стискають м'язи тазового дна, повільно піднімаючи їх вгору. Досягнувши піку, затримуються на кілька секунд, а потім повільно опускаються вниз. Повторюють 10-15 разів у 3 підходи.

 

1. Вправи на розтяжку. Кішка-корова - встають на карачки, на вдиху прогинають спину, опускаючи голову та піднімаючи таз. На видиху округлюють спину, підтягуючи підборіддя до грудей. Повторюють 10-15 разів.

 

Розтяжка метелика - слід сісти на підлогу, з'єднавши ступні разом. Опускають коліна якомога ближче до підлоги, допомагаючи руками. Розслабляються в цій позі 30-60 секунд.

 

1. Легкі кардіо вправи. Ходьба - чудова вправа з низьким рівнем впливу, яка може поліпшити кровообіг та роботу кишківника. Слід ходити 30 хвилин на день, 5 днів на тиждень.

 

Плавання - ще одна вправа з низьким рівнем впливу, вона щадить суглоби та зменшує біль і набряк. Рекомендується 20-30 хвилин 3 рази на тиждень.

 

Виконання вправ допомагає поліпшити загальне самопочуття та зменшити симптоми. У разі підозри на геморой слід звернутися до лікаря, а за посиланням https://adonis.com.ua/uk/direction/laparoskopicheskaja-hirurgija/ можна дізнатися про особливості лапароскопічних операцій, що застосовуються для лікування різних захворювань, зокрема й проктологічних.

 

Вправи, яких слід уникати

 

Протипоказані при геморої вправи з великою вагою (присідання, станова тяга, жим штанги лежачи), на велосипеді, зі стрибками та напруженням.

 

Крім фізичної активності, важливо дотримуватися здорової дієти: вживати багато клітковини, вона допомагає в разі закрепів, і пити більше води, щоб уникнути зневоднення.

 

За необхідності вживати проносні засоби та підтримувати здорову вагу, оскільки надлишкова збільшує тиск на ділянку прямої кишки. При сидячій роботі необхідно регулярно вставати та рухатися для поліпшення кровообігу.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: