Є що приховувати? "АрселорМіттал Кривий Ріг" не пустив для перевірки представників Державної екологічної інспекції

ЕКОЛОГІЯ
20.06.19 - 16:50 638

Міська влада Кривого Рогу, екологи та активісти громадських організацій не припиняють спроби привернути якомога більше уваги до кричущого стану екології міста та викидів ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

Як свідчать результати моніторингу міських екостанцій, шкідливі викиди з підприємства в атмосферу перевищують допустиму норму в декілька разів!

 

У соцмережах наростає обурення людей: не втрачає актуальності відео, на якому їдкий рудий дим виходить із труб Арселора. (відео - нижче).

 

До всього, останніми днями криворіжців сполохало нічне полум'я над коксохімічним виробництвом підприємства.

У міському управлінні екології стверджують - неодноразово звертались до керівництва підприємства з конкретними запитаннями. Наприклад, на яких підставах і за яким регламентом відбувається спалювання надлишкового коксового газу? Мова йшла і про конвертори, від яких утворюються червоні хмари, і роботу агломераційної фабрики та коксових батарей. Задовільних роз’яснень, кажуть, так і не отримали. Тому звернулися до державних органів.

 

"Останні два роки виконкомом Криворізької міської ради, управлінням екології виконкому направлено більше 20 звернень на адресу Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області і Міністерства екології та природних ресурсів України з питаннями щодо охорони навколишнього природного середовища, дотримання вимог природоохоронного законодавства підприємствами нашого міста", - каже Ірина Савінова, заступник начальника міського управління екології. 

 

Проблема украй шкідливого впливу промислових підприємств на забруднення повітря була головною і на черговій сесії міськради, де обговорювали забезпечення функціонування автоматизованих постів контролю.

 

Цього разу до перевірок залучили державні контролюючі органи. Позапланову перевірку Державної екологічної інспекції криворіжці зустріли з ентузіазмом та надією.

 

Але далі прохідної промислового гіганта міським екологам й активістам - зась. 

 

"Це моя суб'єктивна думка, але я думаю, що вона збігається з думкою більшості жителів нашого міста. Те, що зараз насправді відбувається на підприємстві, - постійні викиди, клуби диму - Арселор просто не готовий показати", - переконаний Едуард Горьовий, заступник голови громадської ради "Екологічний рада Криворіжжя".

 

Згідно з чинним законодавством, повноважень у місцевих екологів на проведення позачергової перевірки на Арселорі немає.

 

Як не дивно, та не впустили далі огорожі навіть Державні органи контролю, нібито через негаразди з оформленням паперів.

 

"Нам вручили офіційну відмову з посиланням на відсутність уніфікованої форми акту проведення позапланового заходу у відповідності до вимог чинного законодавства", - коментує подію Тетяна Калімбет, начальник відділу інструментального та лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області

 

За планом самої Держслужби, вона має працювати до 4 липня.

 

Але чи вдасться відділу інструментального та лабораторного контролю області все ж здійснити перевірку, покаже час.

 

Попри відмову Арселора, міські та державні екологи, громадські активісти налаштовані рішуче.

 
 

Як ми повідомляли, влада Кривого Рогу разом з громадськими організаціями збирається відстоювати екологічні права містян у суді.

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: