Євробляхери знову протестують. У Кривому Розі перекриті вул. Волгоградська та Дніпровське шосе

            Сьогодні євробляхери перекривають дороги по всій Україні на знак протесту.

Громадська організація "Авто Євро Сила" на своїй сторінці у Facebook заявила: "Акції громадянської непокори будуть безстроковими і триватимуть до моменту отримання результатів зі скасування законопроектів №8487 і №8488, які були прийняті без урахування вимог громадськості, зокрема - про скасування коефіцієнту віку в розрахунку вартості акцизу".

Як відомо, результати мітингу під Верховною Радою за зниження митних тарифів для власників авто з єврономерами не вдовольнили протестувальників.

Відзначається, що протести заплановані в кожній області України. Активісти просять водіїв за можливості об'їжджати місця проведення акцій.

Вже відомо про блокування автошляху на україно-білоруському кордоні.

Вранці у Кривому Розі нечисленні автомобілісти приєднались до всеукраїнської акції - по вулиці Волгоградська і до кільця 95-го кварталу вони проїхали з сигналами кілька кругів.

Крім центру міста, кілька сотень євробляхерів заблокували рух транспорту і на Дніпровському шосе.

Як ми повідомляли, у Кривому Розі вже мала місце подібна протестна акція на вулиці Волгоградській.

Тоді уздовж дороги кілька десятків автомобілістів з гаслами та наліпками на склі автівок протестували проти підвищення цін на паливо.

Блокування доріг страйкарі планують до 16.00.

Координати мітингів Авто Євро Сили: Кривий Ріг, ул. Дніпровське шосе, Н11 - 47.919114,33.435346.

Нагадаємо, Верховна Рада 8 листопада підтримала законопроекти №8487 та №8488. Нові закони встановлють пільговий термін (тимчасовий) розмитнення автомобілів і посилюють відповідальність громадян за використання автомобілів на єврономерах. Новий закон значно зменшує вартість акцизного податку при розмитненні автівок. Так, ціна справді значно знизилася, але залишилася достатньо високою. За розмитнення машини з умовною вартістю 2500 євро доведеться сплатити приблизно 1500-2500 євро. Активісти об’єднання “Авто Євро Сила” вимагали скасувати прив’язку до віку автомобіля у формулі розрахунку, та депутати на це не погодилися. Крім того,  Рада надала 90 днів на пільговий коефіцієнт для акцизу на розмитнення. За підрахунками Державної фіскальної служби, тільки у 2017 році в Україну завезли понад 958 тисяч автомобілів на іноземній реєстрації, з них більше 250 тисяч порушили терміни виїзду. З розмитненням такої кількості автівок можуть не впоратися митниці та спровокувати значні черги.