Європарламент дозволив українцям не міняти водійські права 

СОЦІУМ
07.07.22 - 17:17

Українці, які отримали статус тимчасового захисту, зможуть продовжувати користуватися українськими водійськими правами, не обмінюючи їх на права ЄС. Також можна скласти новий іспит з водіння в країні перебування. 

Таке рішення ухвалив Європейський парламент. 
 

Рішення також передбачає, що у разі втрати або викрадення прав, країни ЄС зможуть видати нові європейські права. Для цього в українських органах влади перевіряють, що особа має дійсне українське водійське посвідчення. А також треба надати довідку, яка підтверджує розумову та фізичну придатність керувати транспортним засобом. 
 

За певних умов, українці, що втекли від російського вторгнення та отримали статус тимчасового захисту, які працювали водіями автобусів чи вантажівок, зможуть підтвердити в ЄС сертифікати професійної придатності, видані в Україні. Після проходження  курсу навчання та складання іспиту це дозволить їм працювати в ЄС на період тимчасового захисту та полегшить експорт українських товарів. 
 

Далі рішення Європарламенту має бути офіційно затверджено Радою ЄС та набуде чинності через п’ять днів після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: