Ю. Вілкул: Кривий Ріг надає переселенцям усю необхідну допомогу. 44% облікованих у місті ВПО - з Херсонщини

ВАЖЛИВО
26.05.22 - 13:03

За завданням та за підтримки Військової адміністрації міста, з перших днів війни Кривий Ріг максимально залучає ресурси для формування необхідного запасу гуманітарної допомоги.

В. о. міського голови міста - заступник голови Ради оборони Кривого Рогу Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду у пунктах надання гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям з Херсонської області.

 

Наразі у 3-х районах міста організовано пункти цільової гуманітарної продуктової допомоги переселенцям з населених пунктів Херсонської області, як окупованих, так і звільнених.

 

«Кривий Ріг прийняв вже близько 60 тисяч переселенців, 44% всіх облікованих переселенців – це мешканці 79 населених пунктів Херсонської області, як окупованих російськими військами, так і підконтрольних Україні. За рішенням Військової адміністрації міста та Ради оборони Кривого Рогу, крім забезпечення всіх потреб вимушено переміщених українців, для переселенців - херсонців були організовані пункти цільової гуманітарної продуктової допомоги. При прибутті у наше місто кожному мешканцю Херсонщини надаються продуктові набори від міста, допомога з предметами одягу, санітарії та гігієни. Ми робимо все від нас залежне, або люди почували себе у нашому місті захищеними», - сказав Юрій Вілкул.

 

Робота з видачі допомоги триває. Адже місто щодня приймає нових біженців з Херсонської області.

 

Найбільше нині переселенців з таких населених пунктів Херсонщини як Нововоронцовка, Високопілля, Мала та Велика Олександрівки, Біла Криниця, Дудчани, Осокорівка, Заградівка, Потьомкіне, Миролюбівка, Давидів Брід, Архангельське та Тополине.

 

Майже тисяча мешканців цих населених пунктів, з яких 300 дітей, живуть в тимчасово облаштованих місцях у Кривому Розі.  Їм забезпечено гаряче харчування, медична допомога, надаються різні консультації, для дітей організовано дозвілля.

 

Володимир Марчук, селищний голова Нововоронцовської селищної ради сказав:

 

"З першого дня, коли ворога вигнали з нашого села Нововоронцовка, на нашій території почала пролягати лінія фронту. Завдяки Військовій адміністрації Кривого Рогу, зокрема Олександру Вілкулу, нам були надані 8 автобусів, і ми вивезли всіх людей з місця бойових дій. В Кривому Розі наших людей забезпечили всім необхідним. Завдяки спільній співпраці з Військовою адміністрацією ми організували маршрутизацію швидкої допомоги, і тепер з Нововоронцовки швидкі можуть доправити до Кривого Рогу тяжкохворих людей. Велика подяка місцевій владі за організацію безкоштовного проїзду в комунальному транспорті - це суттєва допомога для наших земляків. Люди можуть вільно пересуватися містом та вирішувати свої нагальні потреби. Також, скільки я буду жити, я буду дякувати Верещук Ірині, Офісу Президента України і особисто Олександру Вілкулу, які домоглися мого звільнення з полону, куди я потрапив коли планували евакуювати людей. Через добу поневірянь у полоні, я був звільнений. Це людина великої сили волі, людина зі сталевим  характером, яка ризикуючи своїм життям служить людям на благо України».

 

Слова вдячності та підтримки Володимир Марчук адресував і своїй громаді: «Дякую вам, нововоронцовці за терпіння та згуртованість у цей нелегкий час. Вірте в перемогу. Слава Україні!»

 

З перших днів війни Військовою адміністрацією Кривого Рогу надається також комплексна допомога об’єднаним територіальним громадам Херсонської області, зокрема – у відбудові зруйнованої інфраструктури, відновленні енерго-, водо-, газопостачання. До звільнених населених пунктів було відправлено понад тисячу тонн різних вантажів: з пальним, генераторами, електрокабельною продукцією, будівельними матеріалами, продуктами, медикаментами тощо. Також була надана допомога в евакуації людей.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: