З 1 січня 2018 року для українців запровадили 20 важливих змін - зарплати, пенсії, штрафи

           З 1 січня 2018 року в Україні в силу вступили 20 важливих змін. - Новое время

1. На 523 гривні підвищили мінімальну заробітну плату - тепер вона становить 3723 грн на місяць. Мінімальна погодинна зарплата з 1 січня становить 22,41 грн.
2. У порівнянні з 1 січня 2017 року зріс і прожитковий мінімум - на 156 гривень. Тепер він становить 1700 грн, для дітей до шести років - 1492 грн, для дітей з шести до 18 років - 1860 грн, для працездатних осіб - 1762 грн, а для осіб, які втратили працездатність - 1373 грн.
3. Вступила в силу нова система нарахування пенсій. Тепер мінімальна кількість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію, становить 25 років (до цього - 15 років - ред.). Наступні 10 років (до 2028-го року) мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію буде збільшуватися щороку на один рік. Ця зміна введена в межах пенсійної реформи. Страховий стаж можна також купити, заплативши відповідні внески до Пенсійного фонду, мінімальний страховий внесок - 22% від мінімальної зарплати, місяць страхового стажу коштує 44% від мінімальної зарплати. Мінімальний розмір пенсії з 1 січня - 1373 грн.
4. З 1 січня підвищили пенсії військовим пенсіонерам та іншим силовикам - середня сума підвищення - 1,5 тисячі грн. Пенсії будуть підвищувати індивідуально - залежно від стажу і розміру грошового забезпечення. В середньому, пенсія військових зросте на 62%, тоді як пенсія цивільних - лише на 30%. Але Рада ще не прийняла закон про підвищення пенсій військовим.
5. З 1 січня стартувала медична реформа.
6. З 1 січня на рівні підприємств, що надають послуги, стартувала монетизація субсидій - вони будуть отримувати реальні кошти від держави.

7. Змінили соціальні норми для користування послугами з електропостачання у житлових приміщеннях для отримуачів субсидій.
8. З 1 січня набуває чинності норма нового закону "Про освіту", згідно з якою вчителям найнижчою кваліфікаційної категорії повинні підвищити зарплату до рівня чотирьох прожиткових мінімумів, тобто до 6,8 тис. грн. Починає також діяти нова система надбавок.
9. Максимальна дозволена швидкість руху автотранспорту в населених пунктах зменшилася з 60 км/год до 50 км/год. Перевищувати цей ліміт дозволено лише на 9 км/год. Інакше водієві загрожує 3,4 тисячі грн. штрафу.
10. З 1 січня для росіян і осіб без громадянства з 70 країн світу почали діяти нові правила перетину кордону. Зокрема, в пунктах пропуску під час контролю фіксуватимуть біометричні дані (відбитки пальців). Дані будуть передавати в Національну систему верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. 
11. Японія спростила візовий режим для українців, розширивши коло заявників, які мають право на багаторазові візи для короткочасного перебування з діловою метою і для діячів культури і науки. Максимальний термін дії віз збільшено з 3 до 5 років.
12. З 1 січня в черговий раз підвищилися акцизи на сигарети, що має привести до їх подорожчання на 2-7 грн. в залежності від марки.
13. З 1 січня 2018 року Укртелеком підвищив ціни на стаціонарний зв'язок на 7-15%. 
14. Відповідно до чинного Закону Про відходи, з 1 січня українці повинні почати сортувати сміття за типами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик і папір. Проте, контейнери для роздільного збору сміття в більшості дворів не встановлені.
15. З 1 січня розширився список професій, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До існуючих додалися зайняті повний робочий день:
- ремонтом обладнання в умовах діючого виробництва і капітальним ремонтом свердловин;
- на роботах у зоні відчуження, де сумарна щільність забруднення території радіонуклідами становить 100 кБк/м2 і більше;
- пайкою виробів припоями, що містять свинець або шкідливі речовини першого/другого класу небезпеки або канцерогени;
- на видобутку і збагаченні уранової руди 50 і більше відсотків робочого часу; на складах і базах зберігання і поставки пестицидів і хімічної продукції, безпосередньо зайняті навантаженням, розвантаженням та складуванням пестицидів.
16. У зв'язку з ростом мінімальної зарплати зросли і штрафи за порушення трудового законодавства юридичними та фізичними особами-підприємцями.
17. З початку 2018 року в Польщі змінилися умови оформлення сезонних працівників-іноземців. Заяви польських підприємців про намір доручити роботу іноземцю замінили платними дозволами на сезонні роботи, які не можуть тривати довше 9 місяців протягом календарного року, термін відраховується з дати в'їзду.

18. З початку року понад 70% доріг (120 тисяч кілометрів) передали в управління місцевих органів влади. 50 тисяч кілометрів доріг залишиться на балансі Укравтодору. Децентралізірується і фінансування - в цьому році обласні бюджети отримають 35% фінансування доріг або 11,41 млрд грн, а Укравтодор - 60% фінансування або 19,5 млрд грн. Укравтодор також повинен буде погасити в поточному році 6 млрд грн боргів.
19. З 1 січня Україна повинна почати знижувати мита на автомобілі, вироблені в Євросоюзі. 10% мито повинна знижуватися на 0,9% щороку протягом 10 років.
20. Укрпошта збільшила вартість своїх послуг в середньому на 16%. Поштові відправлення на території України зросли в ціні на 12,3%, поштові відправлення за кордон - на 43,2%.