З 1 жовтня виводять з обігу старі купюри та монети. Куди їх здавати?

ВАЖЛИВО
25.09.20 - 12:29

Нацбанк починає наступний етап оновлення банкнот та монет: з обігу виводять монети номіналом 25 копійок, а також всі паперові банкноти, випущені до 2003 року. Вони перестають бути платіжним засобом з 1 жовтня 2020 року, а купюри номіналом 1-2 гривні та залізна жовта гривня зразка 1996 року залишаються, але поступово теж будуть повністю замінені новими монетами, - повідомляє Мінфін.

Платіжними засобами перестають бути всі паперові купюри, випущені до 2003 р. Приклади таких купюр можна побачити на фото нижче. 

 

Оскільки монети номіналом 25 коп. і купюри, випущені до 2003 р., припиняють бути платіжними засобами, ними не можна буде розраховуватись з 1 жовтня

 

«Тобто усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити їх приймати», — наголосив директор Департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко.

 

 

Також НБУ ініціює виведення з обігу паперових банкнот 1 та 2 грн і жовтих монет номіналом 1 грн. зразка 1996 р. Вони залишатимуться платіжними засобами, і жодних обмежень у їхньому використанні не буде.

 

Для обігу паперових купюр 1 і 2 грн, випущених після 2003 р., і жовтих монет в 1 грн. змін для споживачів немає. Ними й далі можна вільно розраховуватись.

 

 

Якщо після 1 жовтня у вас залишаться будь-які купюри, випущені до 2003 року, чи монети номіналом 25 коп., у вас ще буде час для того, аби обміняти їх на нові.

 

Упродовж цілого року, до 30 вересня 2021 р., можна буде звернутися до відділення будь-якого банку.

 

Упродовж 3 років, до 30 вересня 2023 р., обмін можна буде провести у НБУ та одному з уповноважених банків. Це Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль та ПУМБ.

 

 

Процедура обміну відбуватиметься безкоштовно. Хоча, якщо застарілі гроші у вас зберігаються у гарному стані, перш ніж йти в банк, можна спробувати продати їх колекціонерам.

Фото - Мінфін.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: