З допомогою міжнародних партнерів, у Кривому Розі відкрили 27 Центрів з подолання освітніх втрат

ОСВІТА
18.04.24 - 14:27

Завдяки довірі міжнародних партнерів, у Кривому Розі відкрито 27 Центрів з подолання освітніх втрат. Їхня мета - забезпечити учням, яким це необхідно, всебічну підтримку для подолання труднощів у навчанні. Реалізують проєкти за підтримки Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «savED» та Представництва Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

В. о. міського голови Юрій Вілкул провів у гімназії Центрально-Міського району нараду.

«Це важлива та необхідна ініціатива у сфері освіти, особливо під час війни. Наша мета - забезпечити кожну дитину та молодь можливостями отримати якісну освіту та розвиток. У Кривому Розі забезпечена робота 129 шкіл, гімназій і ліцеїв, для цього створені укриття, і заняття можуть проходити  як онлайн, так і з можливістю офлайн-консультацій. Освітні осередки допоможуть у покращенні досягнень та підтримці учнів у складних життєвих ситуаціях. Крім того, у нашому місті працюють 32 сучасні навчально-творчі простори, з них 16 – цифрові освітні центри. Довіра міжнародних партнерів є ключовим чинником в успіху цих проєктів», - зазначив Юрій Вілкул.

 

Протягом березня 2024 року у місті розпочали роботу 27 Центрів для учнів 1- 4, 5, 7 та 10 класів. До занять залучені понад 1500 школярів. Діти наздоганяють програму завдяки мінікурсам. Кілька разів на тиждень хлопці та дівчата відвідують додаткові заняття. Їх проводять за спеціальними програмами 107 кращих криворізьких учителів математики, англійської та української мов, предметів початкової школи. Педагоги співпрацюють із провідними вітчизняними вчителями-практиками та методистами, постійно навчаються нових методик, щоб зробити процес цікавим та змістовним. Заняття для дітей - безкоштовні.

 

Дитячий фонд ООН в Україні (ЮІСЕФ) запустив велику програму у 50 школах Дніпропетровщини. Освітні втрати учнівства спричинені внаслідок онлайн-навчання, стресу й травматичного досвіду. Тому Центри з подолання освітніх втрат можуть стати важливими центрами підтримки та розвитку для учнів, які потребують додаткової допомоги.

 

«Ми дуже вдячні міській владі, департаменту освіти, міжнародним партнерам за інновацію та підтримку. Четверо наших педагогів беруть участь у реалізації проєкту. Двічі на тиждень учні 2-х класів мають додаткові заняття з української мови та математики, п’ятих класів - з математики, сьомих класів - з української мови, десятих класів - з англійської мови. Заняття з англійської також відвідують учні Криворізького ліцею «Кредо», "Міжнародні перспективи Клас" та Центрально-Міського ліцею. Заняття у Центрі щотижня відвідують 60 учнів. Задля безпеки, у гімназії облаштоване тимчасове укриття на 450 місць», - розповіла директорка гімназії Ірина Проскурова.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: