З початку червня для криворізьких абітурієнтів стартує гаряча вступна кампанія

ОСВІТА
22.05.24 - 14:34

Навчальний рік - на фінішній прямій. Цьогоріч для криворізьких школярів Останній дзвоник пролунає 31-го травня. Для більшості учнів розпочнуться літні канікули, а для випускників стартує гаряча пора – вступна кампанія до вишів.

В онлайн-форматі, але з можливістю проведення офлайн консультацій. 2023-24-ий - ще один у переліку непростих навчальних років. Проте навіть в екстремальних умовах учні досягають чималих успіхів, - каже головна спеціалістка міського департаменту освіти і науки Вікторія Полякова.

 

«Цього року у нас 322 претенденти на нагородження золотими та срібними медалями за високі досягнення у навчанні.  І це в умовах воєнного стану. Наша молодь - стійка, мотивована, прагне до високих результатів у навчанні. Є й переможці Всеукраїнських олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. 4 учні Центрально-Міського ліцею, 4-го та 71-го природничо-наукового ліцею їдуть на Олімпіаду геніїв в США в червні», - зазначає освітянка.

 

Для майбутніх абітурієнтів нині відповідальна пора – проходження Національного мультипредметного тесту. Такий формат замість ЗНО діє вже третій рік поспіль. Цьогорічний НМТ має свої особливості.

 

«Перший модуль – українська  мова, математика - 2 години. Невеличка  перерва 20 хвилин, і 2-й модуль - історія України та предмет за вибором. У пунктах тестування будуть і випускники з Херсонської, Запорізької, Миколаївської областей. Ті, хто вважає, що Кривий Ріг є безпечним містом для складання такого важливого тесту. У наших пунктах тестування мультипредметний тест складатимуть понад 5 тисяч осіб – стільки ж, як і торік. 422 випускники, що мешкають за кордоном, будуть складати тест у тих країнах, де вони проживають», - пояснює Вікторія Полякова.

 

У 129-ї ліцеї цього року випускаються 80 одинадцятикласників, з яких – 76 складатимуть НМТ. У цьому закладі готують учнів до тестування впродовж 10-11 класів.

 

«Ми організовуємо для учнів підготовку. Вони мають додаткові заняття з тих предметів, з яких будуть складати НМТ. Для батьків і учнів проводять конференції. Наші діти завжди мають високі бали з профільних предметів. Торік та позаминулого року ми мали 200 балів з математики, української та історії», - говорить заступниця директора ліцею Ніна Самойлова.

 

Як успішно скласти НМТ, до чого бути готовими та на які теми звернути особливу увагу? Відповіді на ці запитання вчителі ретельно опрацювали з випускниками.

 

«Ми проводимо онлайн-консультації в очному форматі. З 20 квітня працює система, коли навантаження йде на ті предмети, які виносять на МНТ. Зустрічаємося з дітьми і повторюємо теми синтаксису, орфографії, роботу з текстом. На це варто звернути увагу», - конкретизує вчителька української мови та літератури 129-го ліцею Людмила Гавенко.

 

 

Найбільш складними для учнів є теми часів 2-ї половини 16-го століття – козаччини. Бо вивчали це ще у 8-му класі, - долучається до розмови вчитель історії та правознавства Дмитро Гонтар.

 

 «Якщо говорити про поради, то варто звернути увагу на візуальні джерела, картографічний матеріал. Він дає можливість об’єктивно розкрити дипломатичні відносини, суть пам’ятного договору 1654-го років, подій 2014-го, Помаранчевої революції і подій сьогодення», - додає історик.

 

Ліцеїсти переконують, що цілком готові до складання тесту. Діляться своїми планами на майбутнє.

 

«Хочу навчатися за кордоном - у Польщі. Можливо, це буде інформатика або галузь, пов’язана з автомобілями. Хочу писати програми», - мріє Сергій Самаркін.

 

«Рік минув дуже позитивно. Готуємося до НМТ. Особисто я складаю тести на різних платформах, щоб проаналізувати і зрозуміти, де і які теми я добре знаю, а над якими треба ще попрацювати», - пояснює учень 11 класу Артем Бондаренко.

 

«Впевнена, що добре складу НМТ, особливо з математики, тож не хвилююся. Бажаю своїм однокласникам, аби у них також все було добре і вони теж не хвилювалися», - щиро зичить друзям Аліна Карпішкова.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: