З вашим святом, берегині! Сьогодні в Україні відзначають День матері

СВЯТО
12.05.19 - 8:07 715

Мама – слово, яке є першим й найдорожчим на всіх мовах світу, на всіх континентах. Усе скороминуче, і тільки мамина любов - безкінечна й вічна.

День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Це привід ще раз сказати сказати мамі, що вона - найрідніша людина.

 

Історія свята сягає витоками початку 20 століття. У 1908 році молода американка Анна Джервіс із Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів.

Цей день вона запропонувала у пам'ять про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Анна Джервіс довго писала листи в державні установи, зверталася до відомих осіб з ідеєю один день у році присвятити вшануванню всіх матерів.

Зусилля не були марними. 1910 року штат Вірджинія (США) першим визнав День Матері офіційним святом. Поступово традиція перейшла і в практику інших країн.

 

В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища. Насправді, українці цей день святкували й раніше. Ще за часів Київської Русі й козаччини наші пращури відзначали  місяць Пречистої Діви Марії. Бо ж саме мати дає життя, продовжує наш рід.

 

Українська діаспора в Канаді почала вітати матерів ще в 1928 році. Незабаром ініціатива докотилася і до Західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі і концерти для матерів.

 

За радянської влади, свято було скасоване. У незалежній Україні День матері відновили.

 

Цього дня українці вітають своїх неньок, ідуть в гості до матерів, зізнаються, якими важливими й незамінними вони є в їхньому житті.

Мама завжди самовіддано любить своїх дітей, щиро радіє нашим перемогам і співчуває невдачам.

Якщо в День матері ви не можете прийти до рідної людини, то обов'язково зателефонуйте їй, щоб сказати теплі слова і нагадати про те, як сильно ви її любите.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: