За два тижні до 100. Відійшов у вічність відомий письменник і журналіст Криворіжжя Микола Миколаєнко

ЖАЛОБА
18.11.19 - 13:35

Гірка звістка сколихнула нашу журналістську спільноту - 17 листопада не стало ветерана журналістики, колишнього головного редактора газети "Червоний гірник", письменника Миколи Антоновича Миколаєнка.

"5 грудня його мали б гідно привітати зі сторічним ювілеєм (Микола Антонович народився 5 грудня 1919 року), а доводиться проводжати в останню дорогу. І це той біль, невимовний біль, який уже назавжди залишиться в наших серцях, - повідомляє пресслужба Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.

 

Микола Антонович прожив по-справжньому велике життя. Народився в трудовій сім’ї в селі Мар’янівка Криворізького району Дніпропетровської області.

 

Тут же, на Криворіжжі, здобув середню освіту, ще школярем створив свої перші літературні твори, які уперше були надруковані в міській газеті «Червоний гірник».

Навчаючись у Запорізькому педагогічному інституті, одночасно працював у газеті «Червоне Запоріжжя».

 

У воєнні роки - офіцер-зенітник, нагороджений орденом Вітчизняної війни I ступеня, орденом Богдана Хмельницького, іншими нагородами. Згодом до його фронтових відзнак додалися нагороди трудові, адже Микола Антонович з повною віддачою сил працював і на мирному фронті.

 

Протягом певного часу Микола  Миколаєнко був директором однієї з криворізьких шкіл.

Однак його все голосніше кликало до себе Слово. І Микола Антонович став журналістом. Працював редактором криворізької міської газети «Червоний гірник», головним редактором Дніпропетровського обласного книжкового видавництва, керівником Дніпропетровської обласної студії телебачення.

 

Під час заслуженого відпочинку, як і в попередні роки, плідно працював над створенням нових поетичних і прозових творів, видаючи все нові й нові книги.

 

Читачам відомі поетична збірка «Тепловій», повість «До сходу сонця», публіцистичний збірник «Береги твого щастя», п’єси «Мар’яна», «Іду за тобою».

 

Микола Антонович - автор понад двадцяти книг.

 

Він мав велику родину - трьох дітей, п’ятьох онуків та семеро правнуків.

 

Земля вам пухом, шановний Миколо Антоновичу...Будемо пам'ятати

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: