За технологією блокчейн. Перепис населення України хочуть провести через смартфон

ВАЖЛИВО
10.06.19 - 14:12 667

У грудні поточного року Кабмін планує протестувати технологію перепису населення через смартфони або планшети, – повідомив віце-прем’єр, міністр економічного розвитку Степан Кубів у своєму блозі на LIGA.net.

«У якості альтернативи паперовій анкеті ми пропонуємо громадянам самостійно заповнити відповідні дані в електронному кабінеті домогосподарства, наприклад, через смартфон. Заповнена інформація буде захищена спеціальним шифруванням, щоб обмежити доступ до персональних даних при передачі на центральний сервер», – зазначив він.

За словами віце-прем’єра, для тих, хто не захоче або не зможе самостійно ввести дані в електронній формі, будуть пропонувати відповісти на питання анкети, яка буде у представників команди перепису на спеціальному смартфоні або планшеті.

«Ця інформація також буде захищена і потраплятиме на центральний сервер Держстату. Це дозволить нам зрозуміти соціологію та демографію регіону, фактичну кількість мешканців та іншу інформацію без її персоналізації», –наголосив Кубів.

Він повідомив, що після аналізу ефективності такого способу можна буде провести не тільки перепис населення у 2020 році, але й перейти до наступного етапу – цифровізації інших подібних заходів – від електронних опитувань щодо важливих питань до виборів президента або Верховної Ради через смартфон.

Ідея провести перепис населення через смартфон із використанням технології блокчейн була висловлена командою Володимира Зеленського під час президентської виборчої кампанії. Кабмін призначив плановий перепис населення на 2020 рік. За попередніми підрахунками, це обійдеться держбюджету у 2 млрд грн. Попередній раз вона проводилася в 2001 році. За її результатами було встановлено, що в Україні проживає 48,5 млн осіб.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: