Забруднювачі не виконують зобов'язань: комітет ВР обговорював екологічний стан Кривого Рогу

ЕКОЛОГІЯ
25.10.19 - 9:41

Учора в Кривому Розі відбулося виїзне засідання комітету ВР з питань екології та природокористування. Участь у ньому взяли народні депутати України, міська влада Кривого Рогу, представники промислових підприємств, екологи й науковці. Говорили про актуальні для криворіжців питання - екологічний стан Кривбасу, його проблеми та шляхи вирішення.

Відвідавши кар'єр ПівдГЗК та виробництво "АрселорМіттал Кривий Ріг", представники комітету були прикро вражені жахливим станом атмосферного повітря в Кривому Розі.

 

Керівництво міста та екологи надалі конкретні пропозиції для вирішення екологічних проблем. Зокрема, йшлося про відновлення дії еколого-економічного експерименту.

Суть експерименту - забезпечення додатковим фінансуванням природоохоронних заходів за рахунок повернення в повному обсязі коштів, що сплачуються підприємствами міста як екологічний податок за забруднення середовища.

А саме – використання коштів Державного і Обласного фондів охорони навколишнього природного середовища безпосередньо у Кривому Розі. Саме про актуальність відновлення даної програми сказав мер Кривого Рогу Юрій Вілкул.

На засіданні неодноразово підкреслювалося, що головне джерело шкідливих викидів в атмосферу Кривого Рогу - АрселорМіталл Кривий Ріг.

 

Раніше місто неодноразово вимагало від АМКР виконання екологічних зобов'язань. Однак, з перевірками на підприємство вже 8 разів не змогли потрапити навіть органи держконтролю.

 

Міська влада закликала підприємства-забруднювачі прискорити терміни реалізації необхідних екологічних заходів:

- виведення з експлуатації "АрселорМіттал" застарілого обладнання коксових батарей № 1,2, експлуатованих більше 40 років, і агломераційного цеху металургійного виробництва. Термін - до кінця цього року.

- реконструкція та введення в дію нових газоочисних установок в агломераційному цеху №2 «Арселора» і на аглофабриці Південного комбінату - до кінця 2020 року.
- заміна електрофільтрів цеху з виробництва окатишів №2 на Північному комбінаті - протягом 2019-2020 рр.

 

Це забезпечить зниження викидів забруднюючих речовин майже на 55 тисяч тонн (20%) і сприятиме поліпшенню якості повітря, а значить  -збереженню здоров'я криворіжців.

 

На засіданні екологи зупинилися на заходах з оздоровлення Карачунівського водосховища, річок Інгулець та Саксагань. Криворіжці наголосили на необхідності затвердження Державної програми дослідження стану техногенної частини земної кори Криворізького залізорудного басейну, проєкт якої розроблено ще в 2013 році, але й досі не прийнято.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: