Загибель імперії. Правоохоронці змусили зафарбувати портрети комуністичних лідерів на будинку криворізького художника

    Відомого криворізького художника Миколу Рябоконя правоохоронці попросили зафарбувати пано, нанесене на зовнішньому фасаді його будинку, - повідомляє у Фейсбук друг художника Ігор Рукавіцин.

Розписаний живописом будинок Рябоконя на вулиці Глинки у Центрально-Міському районі відомий ледь не кожному криворіжцеві. 

Намальоване на ньому пано "Загибель імперії" містилось на стіні будівлі близько 20 років. Але тепер, згідно з вимогами закону про декомунізацію, воно підпадає під заборону.

Справа в тому, що на стінописі зображені портрети одіозних персонажів Сталіна, Леніна, царя Миколи II, Єльцина, Брежнєва і Хрущова. Також на малюнку були зображені серп, молот і російський триколор.

Поліцейські пояснили художнику, що публічне використання символіки злочинного комуністичного режиму в Україні заборонене, в тому числі й зображення діячів ВКП(б), КПРС. Не кажучи вже про доречність зображення російського прапора.

Якби ці портрети були намальовані всередині будинку або музею, то це стосувалось би лише особистих уподобань живописця. Але зображення були нанесені зовні, уздовж вулиці.

Охоронці порядку попросили Миколу Рябоконя зафарбувати пано, щоб уникнути адміністративного штрафу.  

Подружжя дослухалося до поради і знищило стінопис, замалювавши його блакитною і червоною смугами.