Загибель криворізьких десантників: завтра має відбутися суд над генералом Назаровим
Як ми писали, учора в Кривому Розі згадали й вшанували своїх земляків - шістьох криворізьких десантників, загиблих у тому літаку. Але й досі за цю страшну трагедію ніхто не відповів.
Нагадаємо, у 2017 році, за майже два роки після початку розгляду справи, Павлоградський міськрайонний суд визнав Назарова винним у недбалому ставленні до служби, що призвело до тяжких наслідків.
Тоді йому присудили 7 років ув’язнення, але генерал подав апеляцію. Розгляд апеляційної скарги в суді Дніпра також затягнувся. Спершу її розглядала судова колегія в одному складі, потім – в іншому. Судді задовольнили клопотання генерала про повторну судову експертизу, і судовий процес призупинився. Експертиза тривала загалом два роки.
Зрештою, завтра, 16 червня, має відбутись чергове судове засідання апеляційного суду, - повідомляє Радіо Свобода.
Адвокат потерпілих родин Віталій Погосян каже: результати експертизи вже готові й перебувають у суді.
«Я ознайомився з висновками експертів і можу однозначно сказати: експерти вважають, що між діями генерала Назарова й наслідками – збиття літака – є прямий причинно-наслідковий зв’язок. На мій погляд, з урахуванням цієї експертизи, вирок Павлоградського суду має залишитись чинним, генерал має понести покарання, а Міноборони має виплатити потерпілим моральне відшкодування – по 500 тисяч гривень», – сказав Віталій Погосян.
За його словами, справа затягувалась «із політичних причин».
"Але це ж – дуже важлива справа для країни: одномоментно загинуло 49 військових. Дуже тяжкі були наслідки, я вважаю, зокрема, для бойового духу наших військових. Тому треба поставити крапку в цьому питанні», – каже захисник.
Між тим, адвокат генерал-майора Назарова Михайло Турик заявив, що до початку суду коментувати результати повторної експертизи не має права. Затягування розгляду справи в суді він пояснює кількома причинами.
«Є об’єктивні й суб’єктивні причини. Об’єктивні – це те, що дуже довго робили експертизу. Які причини цього, мені важко сказати. Можливо, не так просто було експертам з’ясувати. Ще одна причина – змінювався склад суддів: спершу була одна колегія суддів, потім, коли у цієї колегії закінчився термін повноважень, передали іншій колегії, почався розгляд фактично спочатку. До початку суду я не буду нічого говорити. Будемо читати, розглядати», – сказав адвокат.
Позиція генерал-майора Віктора Назарова незмінна – провини він не визнає. Як відомо, з лав ЗСУ посадовець звільнився.
Паралельно з судовим процесом генерала Назарова, в судах Дніпра триває процес над бойовиками – заочний. Ще в с січні 2017 року прокуратура області повідомила, що передала до суду обвинувальний акт проти керівника терористичної організації «ЛНР» Ігоря Плотницького та двох командирів незаконних збройних формувань - Олександра Гурєєва та Андрія Патрушева – у справі збитого літака Іл-76. Дії бойовиків кваліфікували як терористичний акт.
Однак суд у цій справі довго не міг розпочатись. У Бабушкінському райсуді Дніпра, куди справа потрапила спочатку, п’ятеро суддів заявили про самовідведення. Ситуація повторилась і в Красногвардійському райсуді, куди провадження передали потім. Зрештою, розгляд розпочався і наразі вже має переходити до допиту свідків.
«У суді ми прослухали розмови бойовиків, які велися впродовж всього червня 2014 року. З цих розмов зрозуміло, що збиття літака було заплановане заздалегідь. Відомо, що туди вирушила група з ПЗРК, я вважаю, що це російська група, бойовики її пропустили. І вони сиділи, чекали. Літак миттєво загорівся і впав. Плотницький, щодо якого триває заочний суд, напередодні казав, що всі літаки вони будуть збивати. Це не випадковість. Це – сплановані дії бойовиків», – зазначив захисник інтересів потерпілих.
Родичі загиблих в українських військових вважають, що за трагедію з Іл-76 має відповісти й Росія. Слідчі СБУ встановили, що злочинний наказ збивати український літак віддав безпосередньо командувач 58-ю армією ЗС РФ генерал-майор Євгеній Нікіфоров, відряджений на Донбас для здійснення воєнного вторгнення та окупації частини України.
Окрім того, на розгляді в Європейському суді з прав людини перебуває спільна скарга усіх родичів загиблих екіпажу Іл-76, подана Українською гельсінською групою з прав людини. Відповідачами мають виступити Україна та Росія.
Джерела - ТРК Рудана, СБУ, Радіо Свобода.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Десант пішов у небо. Запалімо тисячі свічок у пам'ять про загиблих в ІЛ-76 криворіжців
Криворізьких десантників, які пішли у небо, зі скорботою згадували у Тернівському районі
Загибель криворізьких десантників в Іл-76. Терористів заочно засудили до довічного ув’язнення