Запали свічку пам'яті. Україна згадує усіх, закатованих голодом у ХХ столітті

ЖАЛОБА
25.11.23 - 10:01

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду українського народу, та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Сьогодні о 16.00 українці схилять голови у загальнонаціональній хвилині мовчання. Запаліть свічку пам'яті за всіма убитими голодом…

 

За даними науково-демографічної експертизи, загальна сума людських втрат від Голодомору 1932–33 років складає майже 4 мільйони людей.  Втрати серед українців, включаючи ненароджених, перевищують 6 мільйонів.

 

Ці страшні статистичні дані свідчать про те, що наш народ намагалися знищити.

 

«Найстрашніший голодомор 1932-1933 років був справжнім геноцидом українського народу, спеціально організованим радянською владою у багатій хлібом Україні. Він став однією з найстрашніших трагедій в історії людства та забрав життя мільйонів людей - у тому числі дітей, жінок, людей похилого віку…  Це неможливо забути, а тим більше пробачити. Вічна пам'ять жертвам геноциду», - написав голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

 

Зруйновані долі, страшні смерті, спустошена та пограбована земля…

 

Але народ вистояв. І згодом постала незалежна Українська держава. Пам’ятаємо всіх, хто загинув через злочинний режим у минулому. Боремося за майбутнє. Переможемо.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: