Завтра у Кривому Розі діток з орфанними хворобами консультуватимуть фахівці "Охматдит"

ЗДОРОВ'Я
19.09.19 - 17:09

Завтра о 16:00 у Центрі медико-санітарної допомоги № 4 батьки дітей, хворих на орфанні (рідкісні) хвороби, зможуть проконсультуватися з провідними фахівцями клініки «Охматдит». Для направлення на консультацію з лікарями батькам треба звернутись до сімейного лікаря або педіатра, з яким заключили декларацію

Орфанні хвороби — це вроджені або набуті захворювання, які трапляються рідше ніж один випадок на 2000 населення. 80% цих захворювань генетично обумовлені. Вони не лише мають тяжкий і хронічний перебіг, але й супроводжуються зниженням якості та скороченням тривалості життя пацієнтів. Більшість орфанних захворювань діагностують у ранньому віці, у 35% випадків вони стають причиною смерті малюків до року, у 10% – дітей у віці до 5-ти років, у 12% – у віці від 5-ти до 15-ти років.

 

Серед них – муковісцидоз, первинні імунодефіцити, хвороба Гоше, хвороба Помпе, тирозинемія, фенілкетонурія, мукополісахаридоз, легенева артеріальна гіпертензія, бульозний епідермоліз та інші.

 

Статистика орфанних захворювань у Кривому Розі корелює зі світовими даними. За інформацією лікувальних закладів, у місті мешкає 241 дитина, яка страждає на рідкісні хвороби.

 

До нашого міста завітають фахівці Національної дитячої лікарні «Охматдит», які запровадили для лікарів України навчання у форматі Орфанних метаболічних шкіл для лікарів.

 

Під час заходу криворізькі лікарі поспілкуються з провідними фахівцями країни в галузі лікування орфанних захворювань – завідувачкою Центру орфанних захворювань «Охматдит» Наталією Пічкур і завідувачкою лабораторії медичної генетики Наталією Ольхович.

 

Центр медико-санітарної допомоги № 4 розташований по вул. Володимира Великого, 21.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: