Зберігаючи пам'ять: у Кривому Розі відбулася виставка, присвячена загиблим воїнам України

ПАМ'ЯТЬ
14.12.18 - 16:49

   У 109 криворізькій школі відбулася виставка «Блокпост пам’яті», присвячена воїнам, які загинули під час бойових дій на Сході. В експозиції представлено понад чотириста експонатів. Виставка подорожує містами України, розповідаючи людям, далеким від бойових дій, про війну.

Експозиція складається з двох частин. В першій представлені речі, зібрані в ході місії «Евакуація 200» з місць бойових дій під Савур-могилою, в Іловайську та Дебальцевому.

 

«Блок-пост - це така фортифікаційна споруда, яку роблять з ящиків з-під снарядів, зброї. Порожнину заповнюють землею, камінням або піском. І функція споруди - зберегти солдату життя. Ми використали ті ж ящики, але порожнини заповнили предметами, які є носіями пам’яті. Тому ми зберігаємо пам’ять», - розповів науковий співробітник національного військово-історичного музею України Павло Нетьосов.

 

Друга частина експозиції – це особисті речі, які передали батьки бійців. До нашого міста виставку запросило об’єднання «Союз солдатських матерів Кривого Рогу».

 

«Це дуже тяжко привозити ці речі і дивиться батькам в очі, коли немає їхніх синів. Але організатори хочуть, аби збереглась пам'ять про наших хлопців. В країні вже п’ятий рік іде війна, а ми все ще називаємо її АТО, це війна, де гинуть наші хлопці», - відзначила  Наталія Король, голова об’єднання солдатських матерів Кривого Рогу.

 

На  виставці був представлений волонтерський проект – термінал «Книга пам’яті» України, в якій зберігається інформація про загиблих бійців. За офіційними даними, це чотири тисячі десять хлопців та дівчат.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: