«Зелені технології». У Кривому Розі впроваджують новий комплекс заходів боротьби з пилом

ЕКОЛОГІЯ
15.11.19 - 13:31 151

Для зменшення запиленості повітря від діяльності гірничо-збагачувальних підприємств, у місті впроваджують сучасні технології з пилопридушення відвалів та хвостосховищ.

Муніципальна екологічна програма передбачає відповідний комплекс природоохоронних заходів – «зелені технології». Про те, як і в якому обсязі їх виконують промислові підприємства, а також про нові технології в боротьбі з запиленістю йшлося на засіданні Ради екологічного планування.

 

За даними лабораторії спостережень за станом атмосферного повітря Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, середньорічні концентрації забруднюючих речовин перевищують гранично допустимі з пилу в 1,5 - 3 рази. Найвищі концентрації пилу спостерігають у житловій зоні, яка межує з відвалами та хвостосховищами промислових підприємств.

 

«Проблемним питанням у нашому місті є запиленість повітря. На сьогодні найбільш ефективним способом у боротьбі з запиленістю є «зелені технології». Завдяки залученню науковців, «зелені технології» пилопригнічення вже застосовують на Центральному, Інгулецькому, Північному та Південному комбінатах. Протягом 2017-2018 років завдяки висадці рослинності на відвалах та хвостосховищах закріплено поверхню площею понад 200 га», – наголосив міський голова.

 

Проте міська влада разом із громадськими організаціями, вченими не зупиняються на цьому.

 

«Екологічні вимоги до охорони довкілля і забезпечення екологічної безпеки жителів підвищуються, а тому в межах міської екологічної програми ми передбачили захід щодо використання технічного компосту як кінцевого продукту переробки твердих побутових відходів при гірничотехнічній, біологічній рекультивації земель та заходів з пилопридушення», – зазначив мер.

 

Як ми вже писали, у Кривому Розі стартував проєкт із будівництва заводу з переробки побутових відходів.

 

За підсумками засідання, мер дав доручення підприємствам забезпечити виконання Міської екологічної програми щодо використання технічного компосту, починаючи з 2024-го року.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: