Зеленський анонсував економічний паспорт українця. Що це й для чого?

СОЦІУМ
01.12.21 - 12:56

Президент Зеленський планує до 10 грудня внести до Верховної Ради законопроєкт про економічний паспорт українця. 

Економічний паспорт - це фактично банківський рахунок, на який дітям перераховують гроші від держави. Плата за використання українських надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей. Виплати від держави діти зможуть витратити на навчання чи купівлю житла.

 

"З досягненням повноліття, наші діти можуть використати ці кошти для освіти в Україні, придбання житла. Завдяки цьому законопроєкту, наші олігархи стануть справжніми інвесторами у майбутнє наших дітей", – сказав Зеленський під час виступу в парламенті.

 

За словами глави держави, це кошти від ухваленого законопроєкту 5600. Він стосується змін до Податкового кодексу для збільшення надходжень до державного бюджету в 2022 році.

 

Говорячи про це нововведення, різні спікери зазвичай посилалися на досвід ОАЕ, де кожен громадянин отримує певну суму від продажу нафти. Подібну практику Зеленський планував запровадити і в Україні, але кошти за використання надр спрямувати винятково на рахунки дітей.

 

На початку 2020 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт "Про економічний паспорт українця" авторства народного депутата Дмитра Костюка із фракції "Слуга народу". У цьому проєкті фактично повторювалася ініціатива президента. Однак тоді документу ходу не дали.

 

Джерело: Сьогодні

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: