Змагання з бігу, дартсу, шахів чи бриджу? Лише з довідкою диспансеру і страховкою!

СПОРТ
17.12.18 - 11:07 903

  Велоактивісти, бігуни й шахісти б'ють на сполох! Стало відомо, що тепер для участі у змаганнях, завдяки зусиллям профільного міністерства, спортсменам необхідно мати медичну довідку та страховку, отриману в спеціальних медично-спортивних диспансерах.

        "Міністерство молоді та спорту вирішило більш старанно піклуватись про здоров’я українців https://goo.gl/1aB2bs, - коментує ситуацію в "Українській правді" співзасновник бігового руху runday Олександр Ружицький. -  Зокрема, захистити їх від надмірних фізичних навантажень та необдуманої участі у масовому спорті.

Тому заборонило допуск до змагань особам, які не принесуть з диспансеру довідки про належний стан здоров’я. А оскільки довідки може бути замало, то додали ще одну вимогу – страховку!

Довідка та страховка тепер потрібні для участі майже в усіх офіційних спортивних подіях в Україні! Не лише для професійного чи елітного спорту, а й аматорського.

Наприклад, для боулінгу, більярду, гри у дартс, спортивний бридж, для риболовного спорту, авіамоделювання, голубиного спорту теж потрібні медична довідка та страховка.

Довідку може надавати лише лікар спортивної медицини лише комунального чи державного закладу охорони здоров’я, тобто диспансеру.

Виключний перелік таких диспансерів затверджений наказом Мінмолодьспорту. Їх близько 40 по усій Україні (переважно в обласних центрах), лише 2 у Києві.https://goo.gl/B2o4yE

Крім того, у переліку є новостворене державне підприємство “Служба спортивної медицини”, засноване Мінмолодьспорту.

- іноземцям достатньо лише страховки, можна без довідки.
-організатор змагань тепер зобов’язаний укласти договір про медичне обслуговування з одним із закладів охорони здоров’я державної чи комунальної форми власності, встановлених виключним переліком, а також не пізніше, ніж за 5 днів до дати заходу надати перелік усіх осіб, які братимуть участь у змаганнях, а також їх довідки та страховки.

Заклад делегує на змагання лікаря, який перевіряє тотожність інформації у наданих документах шляхом надання запитів до страховика та закладів охорони здоров’я.

Відповідно, лікар має право заборонити участь особі, щодо якої буде відсутня інформація про стан здоров’я чи з інших причин.

В Україні організатори змагань не лише забезпечували медичну допомогу, а й вимагали для «довгих дистанцій» (півмарафон, марафон) довідки від лікарів (в т.ч. від приватних) або страховки.

Проте, вступ у силу положення передбачив, що довідки та страховки потрібні на усі дистанції, навіть на забіг на 500 чи 1000 метрів, чи такі «фанові» заходи як кольоровий забіг чи забіг з собаками.

Спершу це виглядало як очевидне непорозуміння, автори наказу напевно помилились, тож організатори забігів звернулись до МОЗ та Мінмолодьспорту за роз'ясненнями, а пізніше почали вимагати скасувати наказ загалом.

Представники Мінмолодьспорту пояснюють, що дбають про здоров’я українців, тому що траплялись випадки смертей на масових заходах, тому тепер такі вимоги.

МОЗ погодилось, що медичний огляд має бути добровільним для аматорського спорту, а спортсмени повинні самостійно повинні приймати рішення – бігти чи не бігти, зважаючи на стан свого здоров'я.

Приміром, у квітні 2018 року відбувся перший масовий захід у столиці – Nova Poshta Half Marathon, в якому взяло участь понад 11 тисяч людей.

Змусити усіх 11 тисяч людей піти у диспансери та отримати довідки – завдання нереальне. Ані медзаклади, ані учасники не були готові до таких нових вимог, відтак діяв попередній регламент, довідки або страховки вимагались лише на дистанцію 21 км.

Реакція Мінмолодьспорту не забарилась - вони дали чітко зрозуміти, що ініціюватимуть позбавлення заходу статусу BRONZE LABEL, якщо організатори не виконуватимуть їхній наказ.

Усіх примусово заганяють у визначені Мінмолодьспорту диспансери, про комфорт яких взагалі не доводиться говорити (https://goo.gl/i6Az82): обшарпані стіни, відсутність базових умов, а на додаток – платні послуги у формі “благодійних внесків”.

Крім того, лікарі диспансерів самі визнають, що не мають організаційної спроможності швидко перевірити велику кількість людей, а рівнем медичного забезпечення вони поступаються приватним клінікам.

Проте Мінмолодьспорту de facto заборонило організаторам приймати довідки від приватних закладів.

Навіть для Антимонопольного комітету така вимога видалась надмірною, і він розпочав власне дослідження стосовно можливого порушення антиконкуретного законодавства, вважаючи, що “реалізація на практиці положень вказаного нормативно-правового акту може призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції на ринках адміністративних медичних послуг”.https://goo.gl/pfE7ia

У календарному плані заходів України на 2018 рік було передбачено 80 турнірів з шахів, орієнтовна кількість учасників - 4300.

А ще є шашки (76 турнірів, понад 2000 учасників), риболовний спорт (31 захід, понад 1300 учасників), спортивний туризм (30 заходів, понад 4000 учасників), ракетомодельний спорт (6 заходів, понад 300 учасників), авіамоделювання (32 заходи, 1350 учасників) та автомобілемоделювання (36 заходів, 2200 учасників), та навіть такі екзотичні дисципліни як голубиний спорт (6 заходів, 260 учасників), спорт із собаками (6 заходів, понад 200 учасників).

Орієнтовна кількість учасників усіх спортивних заходів, що включені у календарний план на 2018 рік, становить близько 500 000 людей. А ще є календарні плани міст, сіл, областей плюс є студенти та учні закладів освіти, які теж повинні отримувати довідки для участі в усіх спортивних заходах!"

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: