Знову про фейки: не перереєструєш житло в електронному реєстрі - втратиш його

КОМЕНТАР
17.04.24 - 13:26

Неправдиві новини для психологічного тиску й залякування українців рясно сипляться зі сторінок соцмереж та месенджерів. Один із останніх – про те, що громадянам, які набули права власності на свої квартири ще в минулому столітті, нібито доведеться знову пройти обов’язкову електронну перереєстрацію житла. А якщо вони цього не зроблять, то можуть втратити свою нерухомість.

Ця інформація - фейк. Його вже спростували на вебпорталі Криворізького центру «Віза», на сайті виконкому. Фахівці «Візи» звертаються до містян, які не користуються електронними ресурсами, і наголошують, що право власності, набуте і зареєстроване в БТІ до 2013 року, є дійсним.

 

«Не варто панікувати і поспішати перереєстровувати житло. Дійсно, є ситуації, коли реєстрація в електронному державному реєстрі є необхідною: для вчинення нотаріальних дій або для оформлення допомоги за програмою єВідновлення. Але переважно це є рекомендацією, вибором за власним бажанням», - наголошує заступниця начальника управління з питань реєстрації Лоліта Кійло.

 

На фейки легко ведуться вразливі категорії населення – люди похилого віку, довірливі громадяни. Біля приміщення криворізького центру «Віза» зранку, ще до початку робочого дня, збираються схвильовані люди пенсійного віку, щоб отримати консультацію.

 

«Вони легше за інших піддаються впливу фейкових новин, зокрема й про можливу втрату права на квартиру чи будинок, - каже директорка департаменту адміністративних послуг Людмила Зеленська. - Просимо криворіжців бути розсудливими. І принагідно нагадуємо, що Центр «Віза» працює у стандартному режимі: і головний офіс, і всі його територіальні підрозділи. Звісно, є певні умови роботи, спричинені воєнним станом і тривогами, але ми щоденно приймаємо більше 1,5 тисячі людей, тож усі отримають необхідні послуги. Штучний ажіотаж ніколи не вирішував нагальні потреби».

 

Для оформлення державної реєстрації криворіжці можуть звернутися як до центру Віза, так і до інших суб‘єктів реєстрації у межах нашої області. А також до будь-якого державного чи приватного нотаріуса, районної держадміністрації та інших акредитованих суб‘єктів, - наголосили у «Візі».

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: