Зробив добро зі зла. Криворіжець передав пронизливі історії домашнього насильства

ВАЖЛИВО
25.11.20 - 15:29

Як ми писали, сьогодні в Києві відкрилась виставка "Річ у тім", 16 експонатів якої уособлюють жертв домашнього насильства та всі ті жахіття, які їм довелось пережити. 

Виставка присвячена Міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, акції "16 днів проти насильства".

 

 

Автор виставки, криворіжець Кирило Чистяков, поділився у фейсбук історією її створення. Молодий чоловік працює в сфері копірайтингу та реклами, а також має письменницький досвід. 

 

 

«Зробити добро зі зла – це підготувати виставку "Шістнадцять днів проти насильства". На виставці всього лише 16 експонатів. Події, які вони представляють, на жаль, відбулися в реальності. За кожним предметом - своя історія», – пояснив Кирило Чистяков.

 

Йому довелося прочитати близько 40 поліцейських протоколів. На рік таких протоколів в Україні складають не менше 150 000, каже автор виставки, і найстрашніше в домашньому насильстві те, що більшість випадків просто не доходять до поліції, відбуваються в тиші. А якщо доходять, то занадто пізно. 

 

 

«Звичайно, ці історії частково - література. Я вигадав багато деталей, щоб із сухого канцеляризму пролунало страшне і потворне життя. Кілька разів куратори говорили мені, що тут-то я точно нафантазував, і в житті таких жахіть бути не може, але кожен раз виявлялося, що саме цю деталь я взяв без змін», – згадує Кирило Чистяков. 

 

 

Виставку «Річ у тім» можна не тільки подивитися на Михайлівській площі в Києві, її можна почути. Якщо скористатись QR-кодами на зображеннях, можна почути голоси тих, для кого жахіття стали буденністю. Проглянути онлайн-версію виставки можна за посиланням

 

 

Фото зі сторінки Кирила Чистякова.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: