З 1 жовтня в Україні монетизують субсидії. Що зміниться?

ВАЖЛИВО
06.09.19 - 14:33

З 1 жовтня в Україні починається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Про це інформують у Мінсоцполітики.

“З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова”, - йдеться в повідомленні.

 

Пільги у безготівковій формі призначатимуть усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

 

У відомстві інформують, що для цього “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально.

 

Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.

 

“Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили та час на оплату комірного. Йдеться, насамперед, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати”, - кажуть у Мінсоцполітики.

 

Пільги у готівковій формі призначатимуть усім охочим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики.

 

Опрацювавши отримані реєстри, Мінсоцполітики надсилатиме їх до "Ощадбанку" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

 

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх із власного рахунку в будь-який час.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: