У Кривому Розі розробляють проєкт модернізації системи теплопостачання

АКТУАЛЬНО
22.10.19 - 14:28

У Кривому Розі презентували 1-й етап модернізації системи теплопостачання - спільний проєкт міста та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Уже дев’ять років Кривий Ріг співпрацює з ЄІБ у напрямку впровадження проєктів з модернізації системи теплопостачання міста.

За цей час компанією Ramboll було розроблено техніко-економічне обґрунтування проєкту «Модернізація системи теплопостачання міста (І етап)».

З початку 2019 року місто активно співпрацює з технічними консультантами компанії EQO NIXUS з питань підготовки необхідної документації для укладання договорів.

 

Кінцевою метою є реконструкція та оптимізація системи теплопостачання шляхом установлення двох нових районних котелень та модернізації існуючої котельні "Гігант" з виведенням з експлуатації фізично та морально застарілої котельні з надлишковою потужністю й низькою енергоефективністю на території ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". Крім того, ліквідації великої кількості магістральних трубопроводів, що мають високі втрати теплової енергії; часткової заміни теплових мереж; оптимізації системи управління та контролю теплопостачання. За рахунок ґрантових коштів планується обладнати індивідуальними тепловими пунктами бюджетні заклади міста та окремі багатоповерхові житлові будинки.

 

Для 39% споживачів комунальної "Криворіжтепломережі" буде покращена якість централізованого теплопостачання. Також впровадження проєкту сприятиме економії газу до 35%, електроенергії на 22%, допоможе зменшити викиди СО2 на 34%, сприятиме впровадженню сучасних енергоефективних та енергозберігальних технологій.

 

«Це забезпечить надійне теплопостачання важливих об'єктів соціальної інфраструктури міста: лікарень, шкіл, дитячих садків. Оптимізація та модернізація систем теплопостачання вкрай важлива, і ми можемо реалізувати це лише у співпраці з Європейським інвестиційним банком», - зазначив міський голова Юрій Вілкул.

 

За дорученням мера у Кривому Розі створили групу, яка відповідає за підготовку та реалізацію проєкту, координує діяльність з іншими установами, здійснює загальне управління від імені реципієнта.

 

«Проєкт зазнав досить суттєвих змін. Разом із консультантами ми провели великий обсяг робіт і виконали усі умови, необхідні від міста для підписання угоди про передачу коштів кредиту. Також підготували усі необхідні документи: екологічний та соціальний план управління; плани з охорони навколишнього середовища, безпеки та здоров'я; управління відходами; залучення зацікавлених сторін; закупівель; бюджет проєкту та джерела фінансування, в тому числі робіт з технічного нагляду; план виведення з експлуатації труб та котельні ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг», - зазначила заступник голови групи реалізації проєкту Оксана Котунова.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»