Неволя гірша за смерть. 9 лютого – сумна дата в історії 40-го мотопіхотного батальйону «Кривбас»

ПАМ'ЯТЬ
09.02.19 - 11:50

9 лютого – сумна дата в історії 40-го мотопіхотного батальйону «Кривбас» Збройних сил України, - з болем згадують сьогодні криворізькі військові.

Цього дня, 2015 року, біля селища Логвинове на околиці міста Дебальцеве Донецької області у полон до озброєних проросійських бандформувань потрапили 4 військовослужбовці батальйону "Кривбас".

Це підполковник Володимир Саричев, солдати Олександр Макух, Микола Герасименко і Олександр Лазаренко.

Рано-вранці того дня вони виїхали на службовому автомобілі «УАЗ» з міста Дебальцеве до міста Артемівськ (нині Бахмут).

Однак напередодні вночі автодорога вже була захоплена і перекрита ворогом.

Усіх наших земляків, на щастя, вдалося визволити з полону – кожного в свій час.

Підполковника Саричева – за 2 місяці, 29 квітня 2015 року, солдата Макуха – за рік, 20 лютого 2016, а солдатів Герасименка і Лазаренка – аж за 3 роки, 27 грудня 2017.

Не забуваймо про те, які страждання довелося пережити цим бійцям та їхнім сім'ям...

"Останні півтора року зв'язок із чоловіком був лише в листах, до цього зрідка були дзвінки, їм дозволяли набрати нас раз на 2-3 тижні. Ми ще трохи в ейфорії, ще до кінця не усвідомили, не віримо. Хочеться вже обійняти чоловіка нарешті", - поділилась тоді емоціями з журналістами "Рудани" Наталія, дружина визволеного Олександра Лазаренка. 

 

Нагадаємо, 27 грудня 2017 року в районі Майорська на Донеччині відбувся останній масштабний обмін полоненими - бойовики відпустили 74 українських бійці, натомість Україна передала представникам ОРДЛО 233 особи. Визволених бранців в аеропорту "Бориспіль" зустрічали рідні й близькі, Президент України, небайдужі громадяни.

Після трирічного полону криворізькі воїни Микола Герасименко і Олександр Лазаренко проходили кількамісячну реабілітацію в столичному спеціалізованому медзакладі, а потім відновлювали сили на трускавецькому курорті. 

Також серед визволених бранців бойовиків були кіборги - захисники ДАП - Олександр Морозов та Іван Ляса, які найдовше перебували в неволі. У числі звільнених тоді був і легендарний історик-релігієзнавець Ігор Козловський. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: