Криворіжців закликають приєднуватись до операції «Першоцвіт» заради збереження природи

ВАЖЛИВО
16.02.19 - 10:45

Криворіжців закликають приєднуватись до операції «Першоцвіт» заради збереження унікальної української природи.

Операція «Першоцвіт» — масова всеукраїнська екологічна акція державних природоохоронних та правоохоронних органів та екологічних організацій, яка проводиться щорічно в лютому-квітні з метою припинення незаконного збирання, транспортування та продажу рідкісних ранньоквітучих рослин.

 

Щорічно за сезон (лютий-квітень) в Україні незаконно збирається і реалізується близько 20 млн первоцвітів, занесених до Червоної книги України.

Масовий збір ранньоквітучих рослин — всіх видів пролісків, шафранів, сон-трави, білоцвіту та черемші став головною причиною швидкого скорочення їх ареалу та занесення до Червоної книги.

 

Не нищіть природу заради своїх забаганок!

 

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Крім того, згідно зі статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення за погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їхньої загибелі, каліцтва (пошкодження), тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: