Від сьогодні НБУ не обмежуватиме курс продажу валют у банках

ВАЖЛИВО
21.05.22 - 8:27

З 21 травня Національний банк України скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким фінансові установи можуть продавати іноземну валюту і списують з рахунків кошти в гривні, -повідомила пресслужба НБУ.

"Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті", - зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

 

Раніше, з 14 квітня, Нацбанк України дозволив банкам здійснювати продаж іноземної готівки у валюті населенню, але при цьому курс продажу готівкової валюти міг відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції.

 

Крім того, Нацбанк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тисяч гривень (було 100 тисяч). На валютні рахунки ця норма не поширюється.

 

"Це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже, - захистити міжнародні резерви України", - пояснюють в НБУ.

 

Офіційний курс гривні до долара залишається фіксованим – на рівні 29,25 гривні за долар.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: