Вода – джерело життя. У Кривому Розі відбирають проби з річки Інгулець

ЕКОЛОГІЯ
11.07.23 - 10:38

Сьогодні у Кривому Розі проводять моніторинг якості води у річці Інгулець. Дослідження повторюють щомісяця.

Спеціалісти управління екології міськвиконкому за присутності представників райвиконкомів та громадськості, мають взяти проби води у семи точках, аби мати найбільш точні результати. Щоб побачити, як відбирають воду для проб, наші журналісти побували на вулиці Машинобудівній у Центрально-Міському районі, на Гданцівці, та на вулиці Переяславській, поблизу Південного мосту (житловий масив ПівдГЗК).

 

Катерина Крейтор, головний спеціаліст відділу охорони навколишнього природного середовища управління екології міськвиконкому зазначила:

«Незважаючи на складні умови воєнного стану, у 2023 році в рамках міської екологічної програми щомісяця проводяться моніторингові дослідження. Лабораторні дослідження здійснюються за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Результати проведених раніше досліджень говорять про те, що основними забруднюючими речовинами водних об'єктів міста є хлориди, сульфати та сухий залишок. За результатами проведених вимірювань у травні-червні поточного року показники якості річки Інгулець знаходяться на межі гранично допустимих нормативів. Але забруднюючі концентрації у річці Інгулець нижче, ніж у річці Саксагань».

 

Для того, щоб запобігти забрудненню витоків стічних вод, управління екології направило запити до промислових підприємств, виробничий вплив яких може погіршувати якість водойм міста. Окрім промисловості, на стан річки негативно випливають стоки з приватних будинків, адже не всі господарі добросовісні та відповідальні. Тому у виконкомах районних у місті рад діють спеціальні робочі групи, які проводять рейди та перевіряють дотримання режиму використання територій водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.

 

Результати моніторингу якості води у річці Інгулець оприлюднять за тиждень – саме стільки часу знадобиться спеціалістам на проведення дослідження. Тож які сполуки знайшли у воді і як оцінюють її якість фахівці, повідомимо згодом.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: