У Кривому Розі відкривають сучасні навчальні простори для підтримки маленьких криворіжців та нових мешканців міста

ОСВІТА
28.07.23 - 15:39

У партнерстві міської влади Кривого Рогу, Фонду Terre des hommes в Україні та БО БФ «Посмішка ЮА» відкрито вже другий навчальний простір підвищення комп’ютерної грамотності та соціально-психологічної підтримки для дітей - як місцевих так і ВПО.  Загалом у рамках проєкту у місті заплановано створити дев’ять навчальних просторів.

Новий навчальний центр облаштований на базі гімназії №8, що в Центрально-Міському районі. У спеціально підготовленому кабінеті встановили стаціонарний комп’ютер, 10 ноутбуків, принтер, мультимедійний пристрій та екран. Крім досвідчених педагогів з хлопцями та дівчатами, а також з батьками, за потреби працюватимуть і психологи, для цього  функціонують соціально-психологічні групи.

 

Відкриваючи разом з організаціями-партнерами навчальний центр, голова Ради оборони міста Олександр Вілкул сказав:

 

«Дітям,  як нікому, зараз потрібні турбота, тепло та увага. І наші маленькі криворіжці,  а також,  як ми кажемо юні «нові криворіжці» повинні розвиватися, отримувати якісну освіту, займатися улюбленими хобі. І саме для цього ми залучаємо всі ресурси  - як місцеві так і міжнародних організацій. Відкриваємо навчальні простори, ігрові кімнати,  оснащуємо  наші  школи, гімназії та ліцеї сучасним комп’ютерним обладнанням. Я хочу подякувати всім нашим друзям - міжнародним фондам та організаціям, які довіряють нам, небайдужі та відкриті до  співпраці».

 

Лариса Сидоренко, супервайзер проєкту "ProAction", зазначила:

«Війна забрала дитинство у наших діточок, тому ми робимо все, щоб повернути їм дитинство, їхнє оточення, робимо все, щоб діти почували себе комфортно в їх соціальній середі. Завдяки проєкту, ми відкриваєм 9 таких комп’ютерних просторів, й вони не тільки навчальні. Діти можуть прийти і поспілкуватися, це дуже важливо, дякуємо».

 

 «В нашому просторі ми вивчаємо програми, комп’ютерну грамотність, де ми розповідаємо дітям, що таке комп’ютер і як працювати за ним. Коли вони виростуть і підуть навчатися далі, це їм дуже допоможе», - розповідає Оксана Гайдученко, спеціаліст з комп`ютерної грамотності.

 

Перший навчальний простір у співпраці міської влади та «Terre des hommes» і «Посмішка ЮА»  запрацював у червні  в гімназії №26.  

 

Для дітей Кривого Рогу, у рамках співпраці з БО БФ «Посмішка ЮА» та чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» (People in Need) на базі дитячого садка №136  відкритий «Простір, дружній до дитини». Спільно з UNICEF міська влада відкрила три простори «Точка. Спільно» в Палаці культури «Тернівський» та у гімназіях № 128 та 98. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) на базі Покровського ліцею та  гімназії №109 «Темп» створено сучасні комп’ютерні лабораторії цифрового розвитку.

 

У партнерстві з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), урядом Кореї та UNICEF школи Кривого Рогу отримують планшети, нетбуки, ноутбуки, комп’ютерні інтерактивні дошки та інше навчальне обладнання. Гуманітарна місія громадської організації «Проліска» організовує інформаційний простір на базі Криворізьких гімназій №98 та №42 для  поліпшення соціалізації та психоемоційного розвантаження дітей. Також у рамках міжнародної співпраці з містом Еспоо (Фінляндія) місто отримало 200 ноутбуків для закладів загальної середньої освіти з метою створення кращих умов навчання.

 

Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради увійшов до списку із 50 переможців з 380 претендентів на участь в ініціативі DECIDE Summer Clubs 2023 «Ми вдома – в Україні».

 

Для реалізації проєкту Криворізькій гімназії №91 (дитячий майданчик  літнього дозвілля) та КЗПО «Дитячий табір оздоровлення і відпочинку «Сонячний», організаторами було передано необхідне обладнання, літературу, спортивний інвентар, настольні ігри, пуфи, каремати тощо для організації роботи дитячих клубів.

 

Завдяки участі в ініціативі DECIDE Summer Clubs 2023 «Ми вдома – в Україні» діти Кривого Рогу отримали можливість стати учасниками цікавих конкурсів, квестів, рухливих ігор та розваг у липні-серпні 2023 року.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: