Тепло для дітей. У співпраці з ЄБРР у Кривому Розі утеплюють школи та дитсадки

БЛАГОУСТРІЙ
21.09.23 - 14:44

У Кривому Розі, у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку, реалізують інвестиційний проєкт «Підвищення енергоефективності громадських будівель» у Кривому Розі. Будуть реалізовані енергоефективні заходи у 36 школах та дитячих садках.

В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну нараду в одному з дитячих садочків, який входить до переліку цьогорічних об’єктів термомодернізації, та перевірив перебіг виконаних робіт.

 

Проєктом «Підвищення енергоефективності громадських будівель у Кривому Розі» передбачено різні рівні реалізації проєкту. Наразі, у роботі 7 закладів: школи №№73,78,113,126 та ліцей №81, дитячі садочки №№6 та 231. У цих закладах проведуть повну або часткову термомодернізацію: системи опалення з установленням індивідуального теплового пункту, заміну мереж теплопостачання, заміну опалювальних приладів утеплення будівель та інші заходи.

 

В.о. міського голови, Юрій Вілкул зазначив: «Попри труднощі воєнного стану, в Кривому Розі ми не зупиняємо заходи з термомодернізації. Адже це не лише поліпшення умов для перебування в будівлях, а й заощадження таких необхідних ресурсів, як теплова та електрична енергії. Працюємо над тим, щоб усі дитячі садочки, школи, заклади позашкільної освіти були утеплені, відремонтовані та мали сучасне оснащення. Завдяки тісній співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку, продовжуємо втілювати наші проєкти. Дякую нашим європейським партнерам за довіру та підтримку».

 

У 36 закладах освіти зроблять утеплення будівель, покрівлі, заміну дверей, вікон, встановлять індивідуальні теплові пункти та інші роботи. Очікується економія до 40% від нормативного споживання теплової енергії та 5% електричної енергії.

 

«Такі проєкти для нас надзвичайно важливі - після їх успішного впровадження бюджетні установи будуть менше споживати енергоресурсів, зменшаться витрати на оплату комунальних послуг, отже, ці кошти можна буде спрямувати на подальшу тепломодернізацію інших соціально значущих об'єктів. Але головне - дітям та вихователям буде тепліше», - впевнений Ю.Вілкул.

 

Усі роботи з термомодернізації дошкільного закладу № 231 вартують більше 10 мільйонів гривень. Вже частково проведено утеплення будівлі, цоколю та покрівлі. Облаштували відливи, зонти, дефлектори на покрівлі, закінчують встановлення пандуса. Зробили улаштування сходів, вентиляційних решіток та інші роботи.

 

Андрій Яблоков, начальник відділу впровадження енергоефективності в громадських будівлях КП «Кривбастеплоенерго» сказав: «Роботи з енергозбереження та енергоефективності дитячого садочка були розпочаті після державної експертизи в липні поточного року. Станом на сьогодні, ведуть фасадні роботи та утеплення покрівлі. Вже виконано 60% з запланованого на цьому етапі: утеплено, заштукатурено та розпочато фарбування. Роботи з утеплення та перекриття покрівлі виконано на 90%. Після завершення зовнішніх робіт перейдемо до внутрішніх. Будемо повністю замінювати теплові комунікації, радіатори й встановимо ІТП та проведемо інші енергоефективні роботи».

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: