«Спротив» в укритті: у Кривому Розі відкрили виставку незвичних мистецьких робіт

КУЛЬТУРА
11.11.23 - 11:49

Криворізький центр сучасної культури спільно з Державним університетом економіки і технологій презентував виставковий проєкт «Спротив». Відкриття виставки відбулося вчора в укритті ДУЕТу.

До уваги відвідувачів - 9 робіт 10 художників з різних куточків України. Загалом 6 локацій. В експозиції немає картин у їх класичному розумінні – митці підготували аудіо- та відеоінсталяції, перфоманси, артбуки, анімацію.

 

Автори робіт – Пьотр Армяновський, Ольга Бабак, Олена Афанасьєва та Макс Афанасьєв, Ольга Коваль, Максим Буба, Марина Довганич, Яна Крикун, Вікторія Розенцвейг, Maрина Чайка.

 

«Проєкт досліджує практики спротиву, як їх бачать українські мисткині і митці. Як суспільством у стані війни розуміється супротив? Чого ми можемо навчитися в перспективі з практик спротиву, які виникають в часи кризи? Як наші сьогоднішні практики спротиву формують наше бачення майбутнього та готують його? Відповіді на ці питання ми маємо знайти», - зазначають куратори виставки.

 

Марина Довганич отримала освіту у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури у Києві. Мисткиня представила анімаційну роботу «Канікули у Волохові».

 

«Я виступала режисеркою, - пояснює Марина. – Малювали діти та підлітки з села Волохів Яр Ізюмського району Харківської області у жовтні цього року. Я попросила їх зобразити свої канікули, не акцентувала на темі війни. Один з учасників зобразив вхід до погребу… Так, малюнки важкі, але подані так, щоб не травмувати».

 

Глибоке осмислення нашого сьогодення і майбуття – основна думка, яка поєднує всі роботи, представлені у сховищі.

 

«Загалом університет завжди є центром притягнення мистецьких кіл. Філософія проєкту «Спротив» дозволяє нам осмислити те, що відбувається вже два роки, подивитися на це крізь призму мистецтва, зрозуміти, що ми дійсно сильні. До речі, те, що ми знаходимося в укритті зайвий раз підтверджує, що «Спротив» триває, і він, в тому числі, відбувається на культурному фронті», - сказав Валентин Орлов, проректор з накуково-педагогічної та навчальної роботи ДУЕТ.

 

Виставку можна відвідати до 10 грудня, графік роботи: 14.00 – 19.00. Вхід безкоштовний.
Адреса: площа Визволення, 2.


 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: