«Ми вільні, рівні, сильні»: у Кривому Розі проходить форум, присвячений протидії домашньому насильству

СОЦІУМ
25.11.23 - 10:58

У Кривому Розі розпочався форум, приурочений до міжнародної акції «16 днів проти насильства». На зустріч зібралися фахівці безоплатної правової допомоги, правоохоронних органів, виконкомів, мобільних бригад допомоги, притулку, громадські діячки. Загалом близько сотні учасників.

Наталія Кожем'яка, координаторка проєкту «Нульова толерантість до насильства Кривий Ріг, 2.0», пояснила:

 

«Сьогодні у Кривому Розі відбувається форум «Ми вільні, рівні, сильні». Цей захід покликаний об'єднати представників громадських організацій, державних установ, які працюють задля того, щоб протидіяти домашньому насильству. Ми всі разом сьогодні збираємось, щоб обговорити важливі теми. Презнтуємо, наприклад, буклет, виготовлений за ескізом школярок нашого міста, накладом 10 тисяч примірників. Його надрукували, аби інформувати, куди звертатися у разі домашнього насильства».

 

За словами адвокатки Наталії Радіонової, через домашнє насильство до правників звертаються не тільки жінки та діти, але й чоловіки.

 

«Так, здебільшого страждають через домашнє насильство жінки, літні люди, діти, тому що вони найбільш беззахисні. Однак ми вже маємо надходження запитів на допомогу від чоловіків. З практики хочу сказати, що війна, на жаль, посилила агресію у суспільстві, в тому числі і в межах нашого міста».

 

Також адвокатка зазначила, що ми маємо тенденцію до покращення роботи як правоохоронної, так і судової систем, які сприяють не лише притягненню порушників до адміністративних стягнень, штрафів, громадських робіт, але вже є і кримінальні покарання агресорів за порушення обмежувальних приписів і навіть обмеження волі – декілька вироків за рік.

 

«Обмежувальні приписи – найбільш дієвий засіб захисту, який приймається досить швидко, він передбачає широкий спектр заходів, таких як заборона наближення до постраждалої особи, заборона спілкування, розшуку, перебування в спільному місці, проживання, переслідування. Це впливає на кривдників», - говорить Наталія Радіонова.

 

Психологиня Римма Юрченко зазначає, що на сьогоднішній зустрічі акцентують увагу й на тому, як правильно спілкуватися з жертвою домашнього насильства, аби не порушити її особисті кордони.

 

Якщо ви стали свідком або жервтою домашнього насильства, звертайтесь до поліції за номером 102 або за телефоном Національної «гарячої лінії» з протидії домашньому насильству за номером 0 800 500 335 або коротким номером 116-123. Не мовчіть, реалізуйте право на  захист!

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: