Законопроєкт у Раді: дію водійських прав можуть зупинити за борги, штрафи, аліменти

ДУМКА
15.01.24 - 12:32

В Україні можуть ухвалити закон, який дозволяє припиняти дію водійських прав. Відповідний законопроєкт уже включений на розгляд Верховної Ради.

Зупиняти дію посвідчення водія зможуть співробітники виконавчої служби, наприклад, за борги, несплачені штрафи, аліменти. Інформація про осіб, позбавлених права керування транспортними засобами або тимчасово обмежених у праві керування транспортними засобами, вноситиметься до Єдиного державного реєстру МВС України.

 

Право на керування транспортними засобами тимчасово обмежуватимуть у разі відкриття стосовно особи виконавчого провадження.

 

Крім того, законопроєкт зменшує термін дії посвідчень водіїв різних категорій.

Пропонується право на керування транспортними засобами категорій АМ, А1, А2, А, В1, В та ВЕ надавати на 10 років. Право на керування транспортними засобами категорій С1, С1Е, С, КЕ, D1, D1Е, D, DЕ, Тb та Tm надавати на 5 років.

Серед інших новацій — збільшення віку претендентів на отримання прав на мотоцикл. Відкрити категорію А дозволяється особам, які досягли 20-річного віку, які мають навички керування транспортним засобом категорії А2 не менше 2 років (вимога до наявності навичок не застосовується, якщо людина має вік не менше 24 років).

Мопедами та легкими мотоциклами можна буде керувати з 16 років. Легковиками з 18 років. Вантажівками та автобусами з 21 та 24 років відповідно.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: