Мирне місто і воєнні рубежі: виставка на зламі часів

КУЛЬТУРА
09.02.24 - 16:30

До другої річниці звільнення правобережної Херсонщини в криворізькому арт-просторі «Штольня» відкрилися дві експозиції: художника Богдана Шиптенка та фотовиставка Олександра Толоконнікова, голови прес-офісу Херсонської обласної військової адміністрації.

«Половина представлених нині робіт створена до повномасштабної війни, а половина – після її початку, - пояснив Богдан Шиптенко. – Можна навіть не читати відразу підписи – на довоєнних роботах найчастіше міські краєвиди, урбаністика, пейзажі милують око, у воєнних сюжетах – рятувальники, люди біля зруйнованих осель, велика вода на Херсонщині. Наша болюча сучасна історія».

 

Дар’я Квітко – переселенка з окупованої частини Херсонської області. Ці зображення для неї – не сюжети чи частини репортажів, це її біль і реальність, яка ятрить душу. Жінка впевнена: те, що відбувалося і відбувається на нашій сонячній Херсонщині треба зберегти у образах, аби прийдешні покоління пам’ятали, через що нам довелося пройти і не зламатися.

 

«Я з дитиною два місяця була в окупації. Чоловік у цей час служив у Кривому Розі. Ми ледь знайшли машину, щоб виїхати. Це було страшно и складно… Що я зараз відчуваю? Сум, біль. Дуже хочеться додому».

 

Україна – єдина. І такі творчі проєкти допомагають нам побачити війну очима українців, що живуть у областях, що найбільш постраждали через злочини російської армії.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: