«Кривий Ріг – місто-фортеця»: арт-інсталяція у ПК "Інгулець" дивує творчими "родзинками"

КУЛЬТУРА
20.02.24 - 15:14

До другої річниці початку великої війни в 9-ти Палацах культури триває пам‘ятний проєкт «Кривий Ріг – місто-фортеця». Сьогодні наші журналісти відвідали експозицію у Палаці культури «Інгулець».

«Цей проєкт для Кривого Рогу новий і трохи незвичний, але такий важливий і потрібний. В нашому районі два Палаци культури «Південний» і «Інгулець».  Відтак вдячні всім, хто доєднався до цієї роботи. Пишаємося тим, що  в нашому місті реалізовується така гарна ідея», - зазначила Олена Тимофієва, завідувачка відділу культури виконкому Інгулецької райради.

Криворіжці захоплені інсталяцією та зізнаються, що у пам’яті ожило все пережите за час повномасштабної російської агресії. Торкнулася творчість про війну  і юних сердець. 

«Згадалося все, що в нас було за ці два роки. Який жах пережило наше місто і вся Україна.  Надихає і те в експозиції, як Кривий Ріг наближає Перемогу  і що треба для того, щоб її наблизити», - сказала учениця 114-ї школи Карина Коворотиша.

«Інсталяція дозволила мені детально розгледіти предмети, які можна побачити лише в Інтернеті. Цікаво було торкнутися їх, уважно вивчити. За живе зачепила ще одна експозиція – про земляків-інгульчан, які і стали Героями цієї війни, на жаль, посмертно», - висловив свою думку дев'ятикласник Тимофій Книга.

Родзинкою арт-інсталяції  інгульчан стала закодована вишиванка. Основне вишите тут слово «Переможемо» - пояснив директор ПК «Інгулець» Олексій Гаврилевич.

«Всі інсталяції «Кривий Ріг – місто-фортеця» представлені в трьох епізодах «Пам‘ятаємо, вистоїмо, переможемо». Ідея антентики зашита за допомогою книги Володимира Підгірняка «Текстова вишиванка». Кожна літера нашої Абетки має свій символ, вишивається чорним та білим по даігоналі. А у вишитих квітах – наша Перемога», - зазначив очільник закладу.

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: