Куліш і шабля. Криворіжці змагалися у козацькому мистецтві у Недайводі

ПОДІЯ
15.05.19 - 17:18

Вже вдруге небайдужі до української минувшини криворіжці влаштували козацькі забави. Для цього вирушили до місць, відомих славною історією. Козаків і козачок гостинно приймало село Недайвода на Криворіжжі.

Забави просто неба відбувалися у місці, де був зимівник запорозьких лицарів, де проживав славний полковник Сава Самодрига.

 

Пам'ятають свою історію й місцеві. Вони у курсі цікавої етимології назви Недайводи. Одна з версій твердить буцімто місцевий житель не дав чумакам води, – каже недайводський художник Анатолій Кривенко.

 

Учні криворізької 63-ої та лозуватської шкіл, діти з Недайводи та Іскрівки, криворізькі пластуни вправлялися у козацькому мистецтві. Додав перцю забавам виступ козака Сави.

 

«Припав до душі виступ козака з шаблями, дуже було захопливо, всі затамували подих. Ці забави дають поштовх для нас, щоб не забували те, що було в минулому», – поділилася враженнями учасниця Ольга.

 

Люба Хіхлова цього разу зарекомендувала себе не тільки як козачка, що вправно володіє шаблею, а й як рукомесниця. Макет її Січі, яку мріють звести у цих місцях, справив неабияке враження. 

 

Конкурси, у яких вправлялися нащадки січовиків, надихали молодь патріотичними ідеями. Додав смаку заходу і куліш, зварений тут же, посеред поля.

 

Кращі учасники отримали нагороди.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: